Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
3 kwietnia 2019

Jak nie zrobić dziecku krzywdy?

Jak nie zrobić dziecku krzywdy?
fot. pixabay

Pojawienie się dziecka na świecie jest zawsze dużym przeżyciem dla rodziców. Wychodząc naprzeciw ich obawom jastrzębski szpital przygotował warsztaty „Bezpieczny Maluch” - Pomagamy przyszłym rodzicom stawić czoła nowym wyzwaniom

Wyzwania współczesnego rodzicielstwa są nierozerwalnie związane z odpowiednim przygotowaniem się na nową rolę w życiu.  Przyszli rodzice zyskują świadomość odpowiedzialności jaka na nich spoczywa a wraz z nią wiele wątpliwości. Czy czekając na dziecko lub ucząc się żyć z nowonarodzonym okruszkiem rodzic czuje wyłącznie miłość, tkliwość i wszechogarniające szczęście? Bardzo rzadko. Najczęściej – oprócz wymienionych wyżej – czują także niepewność czy poradzą sobie w tej nowej roli, czy sprostają wszystkim wymaganiom, czy nie wydarzy się nic złego.

- Aby pomóc przyszłym rodzicom stawić czoła nowym wyzwaniom, w naszym Szpitalu odbyły się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży oraz ich partnerów w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch. Warsztaty prowadzone były przez zespół ratowników medycznych firmy MEDIKURS, z zakresu pierwszej pomocy w stanach nagłych u niemowląt i kobiet w ciąży, oraz  bezpieczeństwa malucha i kobiety w ciąży podczas jazdy samochodem. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem a wiedza była przekazana w łatwy, przystępny sposób i z dużą dawką humoru – mówi Marcelina Twardowska, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju Marcelina Twardowska.

Warsztaty odbyły się dzięki zaangażowaniu specjalistów oraz Joannie Kuźnik - położnej oddziałowej na co dzień pracującej w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dziewczynka mogła wylecieć przez okno Dziewczynka mogła wylecieć przez okno

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość03.04.2019 22:06

Akcja bardzo dobra. Brawo!

TPW03.04.2019 21:49

Do dżordż prosto z drzewa: pewni ktoś załatwił dotacje i zaś się biznes kręci. Kasa płynie a oni uczą pieluchy zmieniać

TPW03.04.2019 21:48

Ludzie, czy przestaniecie robić z nas debiliz nasze babcie wodę ze studni nosiły i 5 dzieci wychowywały! Na dzieci się chucha i dmucha, koncerny farmaceutyczne to zachwalają. Mózgi nam z resetują za chwile!

Mika03.04.2019 21:39

No i fajnie, nikomu nie zaszkodzi, a może pomoże. Zawsze ktos sie przyczepi że źle i nie potrzebne ????????

Oka03.04.2019 20:42

A teraz z drzewa poschodzily malpy i dxiwia sie ze takie cuda

Dżordż prosto z drzewa03.04.2019 6:06

Kiedyś jakoś nie było żadnych tego typu szkółek, młode matki do nowej roli przygotowywały ich matki. A teraz?