Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
5 kwietnia 2019

W szkołach powstały komitety strajkowe

W szkołach powstały komitety strajkowe
fot. ZNP

Wprawdzie rozmowy pomiędzy organizacjami związkowymi a rządem w sprawie postulatów nauczycieli trwają, to w jastrzębskich szkołach utworzyły się komitety strajkowe. Wszystko jest gotowe do rozpoczęcia akcji protestacyjnej.

Na wypadek, gdyby do poniedziałku rząd nie doszedł do porozumienia ze stroną związkową w jastrzębskich szkołach powołano komitety strajkowe. Mają one czuwać nad prowadzeniem akcji strajkowej przez nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Jeśli do strajku dojdzie, nauczyciele i inni pracownicy przyjdą do szkoły, ale nie będą wykonywać swoich obowiązków. Nie mogą też utrudniać pracy dyrektorowi szkoły, który jako pracodawca nie może strajkować.

Przypomnijmy, że o strajku danej szkoły/przedszkola zadecydowało referendum. W Jastrzębiu działa 52 placówek oświatowych w 44 przeprowadzono referendum strajkowe, w 40 szkołach i przedszkolach pedagodzy opowiedzieli się za strajkiem. Strajkować chcą wszystkie szkoły w mieście, za wyjątkiem 4 przedszkoli. Poparcie akcji strajkowej w Jastrzębiu zadeklarowało 91,76 proc. spośród głosujących pedagogów (frekwencja 80,59 proc.). 

Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju podejmuje działania, aby w przypadku strajku zapewnić dzieciom i młodzieży  opiekę. Do tego zadania mają być zaangażowani pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Miejsca czekają na uczniów w szkołach Miejsca czekają na uczniów w szkołach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (102)
gość08.04.2019 8:52

Nauczyciele w 2014 roku zarabiali sporo podwyżej śrdeniej krajowej! Co co się stało, że teraz zarabiają tak malutko? Pisały o tym wszystkie miejscowe media. Prześledćie sobie ich zarobki. To jest protest polityczny, a nie o zarobki chodzi. Myslą, że odsuną PiS od władzy - hahaha

gość08.04.2019 7:58

Nalezy zrobić szczegółową weryfikację i oceny wszystkich nauczycieli!!! Wszelkich nieudaczników natychmiast usunąć bo psują prestiż szkół. Zamiast porządnie uczyć to oni uprawiaja politykę, aq rodzice płaca za korepetycję! Niech Miasto pokaże zarobki nauczycieli, przynajmniej według stanowissk. Prezydent miasta może dac im podwyzki więc dlaczego nie dał????

Gość08.04.2019 0:44

Pokażemy elycie gdzie ich miejsce. Bez dzieci są niepotrzebni złożymy pozwy.

Alex08.04.2019 0:32

1000zl podwyżki...śmiech na sali.
Poprzez strajk podczas egzaminów pokazuje cie gdzie macie uczniów...

Dość solidarności07.04.2019 23:54

Solidarność już dawno Was wszystkich sprzedała szczególnie górników. Te tłuste koty sponsorują za pieniądze spółki lokalnych polityków i sami wyciągają kasę dla siebie A spółkę zadłużają. Obudźcie się 2021 już tuż tuż... nauczycielki nie dajcie się i obudźcie swoich mężów górników!!!!

Gość07.04.2019 23:40

W państwach UE nauczyciele nie mogą strajkować. Trzeba z nich brać przykład i wprowadzić takie ustawy. PO zakochana w UE pewno też poprze
I jeszcze jedno. Od kiedy w szkołach zacznie się masowe chodzenie na L4? Bo strajk niepłatny ;)

szczepionkowy faszyzm07.04.2019 22:38

. - a ja mam nadzieję, że ci, którzy nie będą pracować w poniedziałek, dostana to, na co zasłużyli: figę z makiem.
Ewentualnie jeszcze pozwy cywilne od rodziców wskazane...

Pokaż wszystkie opinie (102)