Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
5 kwietnia 2019

Nie można zjechać po ciała zmarłych górników

Nie można zjechać po ciała zmarłych górników
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na razie warunki panujące pod ziemią w czeskiej kopalni w Stonawie nie pozwalają zejść ratownikom po ciała zmarłych tragicznie górników.  

Nadal wyjaśniane są przyczyny wybuchu metanu, do którego doszło 20 grudnia 2018 r. w kopalni CSM w Stonawie. Śmierć poniosło wówczas 13 górników, w tym 12 z Polski.

- Przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego i Obwodowego Urzędu Górniczego w Ostrawie będą wspólnie radzić na ten temat w piątek, 5 kwietnia - potwierdził to w rozmowie z dziennikarzem nettg.pl Bohuslav Machek, rzecznik Głównego Urzędu Górniczego w Pradze.

Nie jest na razie znany termin wejścia ratowników do strefy, w której doszło do wybuchu. Uniemożliwiają to warunki, jakie panują w podziemnych wyrobiskach - miejscu katastrofy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Weekend pod wzmożonym nadzorem Weekend pod wzmożonym nadzorem

W kopalniach wyczerpują się złoża węgla W kopalniach wyczerpują się złoża węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość kur05.04.2019 20:52

Po to na przykład żeby rodzina miała co i kogo pochować ogarnij się

Analityk05.04.2019 19:33

Jak podaje WNP "Prawdopodobnie w ciągu tygodnia-dwóch ratownicy powinni rozpocząć akcję wejścia w rejon katastrofy w czeskiej kopalni CSM Stonawa. W grudniu ubiegłego roku wybuch metanu zabił tam 13 górników (w tym 12 Polaków); pod ziemią wciąż znajdują się ciała 9 z nich." zweryfikujcie co piszecie.

Jas Mos05.04.2019 19:29

Emeryci


Za chwilę Ty możesz być trup.

Nieudacznik.

Piotr05.04.2019 16:40

Temperatura zrobiła swoje. Ci co pracowali przy takich akcjach wiedzą jak to wyglada. Pewnie zostały tam tylko prochy ofiar.

emerytowany inaczej05.04.2019 16:13

emerytowany emeryt- Ja po Ciebie tez bym nie poszedł...
Dopóki rodzina nie ma ciała, są w pracy i mają płacone.

Do Emerytowany05.04.2019 15:39

Twoja opinia wyciągała mnie z butów !!! Czy Ty zdajesz sobie sprawę co czują rodziny , że pragną pochować męża, ojca ,syna !Że pragną pomodlić się czy zapalić znicz w miejscu gdzie znajduje się jego ciało . Nie porównuj do marynarzy bo nie wiedzą gdzie morze pochłonęło ciało , a tam wiedzą gdzie ono się znajduje . Weź się za pracę bo widzę że na emeryturze lekkie braki intelektualne .

Gość05.04.2019 14:42

Do emeryt ty też będziesz trup czy jak był by tam twój syn. też tak mówi l

Pokaż wszystkie opinie (9)