Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
5 kwietnia 2019

JSW pożyczy 1 mld zł i da majątek pod hipotekę

JSW pożyczy 1 mld zł i da majątek pod hipotekę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka węglowa chce zapewnić sobie finansowanie inwestycji w okresie 7-8 najbliższych lat. W tym celu zamierza sięgnąć po kredyt długoterminowy.

- Struktura finansowania będzie składa się z kredytu terminowego, pożyczki terminowej, kredytu odnawialnego oraz kredytu akwizycyjnego. Planowane do pozyskania finansowanie zostanie przeznaczone na finansowanie inwestycji realizowanych przez grupę kapitałową JSW i na finansowanie innych celów ogólnokorporacyjnych grupy, w tym na finansowanie obrotowe oraz w ramach kredytu akwizycyjnego sfinansowanie nabycia przez spółkę akcji PBSz" - podano w uzasadnieniu przyjętej w środę przez akcjonariuszy.

Zabezpieczeniem wierzytelności mają być hipoteki na nieruchomościach oraz zastawy rejestrowych na zbiorach rzeczy ruchomych, to jest: Ruch „Zofiówka”; ZORG KWK „Knurów-Szczygłowice”; oraz  ZORG KWK „Pniówek”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
BYK08.04.2019 8:22

Będzie koniec tego kolosa na glinianych nogach. Niech POzon zmniejszy administrację rozbuchaną do granic możliwosci. Nie ciągłe przyjecia i to po kumotersku.

Nowy07.04.2019 21:39

Kreatywna księgowość?

Gość07.04.2019 0:12

Kredyt na miliard dla największego pracodawcy w naszym mieście. Teraz pracownicy sobie spróbujcie te zera podzielić między siebie i spróbujcie przy tych zarobkach sobie to spłacić. Ile to zer?

Adi06.04.2019 20:31

Oddac wegiel i 14 stke za 2016 emerytom dziady

Hajer06.04.2019 13:04

szambo co to za Panda zBorynie?

warszawka out06.04.2019 0:21

a kibolki z GKS nadal" "Zawsze warszawskie, nigdy śląskie", hipoteka to jest zapowiedź plajty

warszawka out05.04.2019 21:26

fa też dam swoje mieszkanie, gacie i skarpety pod hipotekę, pojeżdzę po Australii, a potem zdechne w samych majtkach pod śmietnikiem. Albo... zostanę warszawskim zarządcą JSW i rozwalę społę?

Pokaż wszystkie opinie (18)