Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
8 kwietnia 2019

Akcje JSW spadają, ale ma być lepiej

Akcje JSW spadają, ale ma być lepiej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Analitycy giełdowi uważają, że akcje JSW, pomimo piątkowego spadku notowań, mają szanse uzyskać wyższe wartości.

W piątek akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaliczyły spadek o 2,34 proc., na zamknięciu sesji za jeden płacono 60,50 zł.

Analitycy Vestor DM zawracają uwagę, że spółka osiągnęła relatywnie słabe wyniki za czwarty kwartał 2018 - EBITDA (zysk operacyjny przed potrąceniem odsetek i amortyzacją) 10 proc. poniżej prognoz Vestor. 

Na razie wyklucza się emisję akcji JSW. Planuje się podpisać wstępne porozumienie w sprawie przejęcia kontroli nad Prairie Mining. Prezes JSW wykluczył też wzrost podwyżek płac w 2018 roku - wszystko to może pozytywnie wpłynąć na kurs akcji tej spółki górniczej w najbliższym czasie.

Analitycy są zdania, że utrzymujące się w I kwartale 2019 wysokie ceny węgla koksowego na poziomie powyżej 200 dolarów/tonę będą stanowić dodatkowe wsparcie dla notowań spółki. 
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Do Alvaro11.04.2019 15:38

Jestem długoletnim emerytem z Zofiówki. Za mojej roboczej kariery przynajmniej 7 razy mieli zamykać Zofiówkę a jeszcze przed nią Manifest Lipcowy. Dodam że na pierwszej Zofiówce nie robiłem.
W między czasie zostały zamknięte : Pola Baranowice, Pola Gołkowice, KWK Żory (wtedy nie wchodząca w skład JSW a będące jednak jego częścią), Szyby Zachodnie KWK Moszczenica, KWK Morcinek, KWK Moszczenica, wygaszanie KWK Ruch Jastrzębie, KWK Krupiński. O innych kopalniach w innych spółkach nie wspomnę.
A Zofiówka jak była tak jest - i będzie z racji zakładu przeróbczego. Ale to inna historia.
Teraz koledzy przy piwku opowiadają że problemy ma Borynia. I żeby sztucznie ją utrzymać. Zofiówka pod pretekstem pożaru tamuje partie "C" z kompletnym zazbrojeniem. Żeby Borynia za miesiąc otworzyła to ze swej strony i uratowała część swego honoru.
Pozdrawiam Brać Górniczą.

Alvaro09.04.2019 14:34

Akcje wzrosną gdy Zofiówke zamkną

Caryca Katarzyna09.04.2019 11:03

Gdzie , przerób 6 dni świątecznych to będziesz miał, a tak my związkowcy jak ci damy to my nie będziemy mieć .

ten a tamten do Gdzie?09.04.2019 7:24

no twoje zdrowie .... dobra i schłodzona.... a ty na szranki i do stajku daj przykład.....

Gdzie?08.04.2019 23:07

Gdzie zwiazki zawodowe! Kiedy podwyżki znów nic nie załatwia! Tylko chleja wóde gdzie popadnie.Teraz jest dobry okres do podwyzki to nasze kochane zwiazki siedza cicho:D

szymon08.04.2019 16:11

aqua sprint kariery nikosia ciag dalszy:)

Carbon08.04.2019 15:50

@GW ten fundusz stabilizacyjny nazywa się budżet państwa , i już został skonsumowany na 500 + , pamiętajcie że JSW to spółka skarbu państwa , a nie prywatna firma i to premier decyduje o finansach tak de facto.

Pokaż wszystkie opinie (16)