Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
8 kwietnia 2019

Jastrzębska "Solidarność" strajkuje. Proksa zdradził

Jastrzębska "Solidarność" strajkuje. Proksa zdradził
fot. pixabay

Nauczyciele w naszym mieście biorą udział w strajku niezależnie od przynależności związkowej. Razem ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego protestuje jastrzębska „Solidarność". 

Dzisiaj w nocy Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jastrzębiu-Zdroju przyjęła stanowisko w sprawie strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Związkowcy zażądali natychmiastowej dymisji Ryszarda Proksy - szefa nauczycielskiej „Solidarności".

- Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jastrzębiu-Zdroju żąda, aby pan Ryszard Proksa - przewodniczący Komisji Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”  natychmiast podał się do dymisji. Forma i sposób prowadzenia negocjacji z rządem przez przewodniczącego Proksę, reprezentującego związkowe środowisko oświatowe, pokazało jak nieudolnym  negocjatorem jest przewodniczący. Zdradził związkowców odchodząc od żądań referendalnych. Tym samym naraził członków związku na ostracyzm i oskarżenie  środowiska o łamanie strajku. Oczekujemy, aby reprezentowała nas osoba, która broni interesów naszego środowiska i jest związkowcem, a nie politykiem. Każdy pracownik ma prawo wziąć udział w strajku - głosi stanowisko jastrzębskiej „Solidarności”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata" Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (95)
bat15.04.2019 1:42

proksa jest przede wszystkim politykiem pisuarów i wstydem jest aby równocześnie był przewodniczącym związku zawodowego gdyż jest to konflikt interesów, widoczne jest to szczególnie teraz, nauczyciele odsuńcie tego chłoptasia od związków, od razu wam powiem nie jestem nauczycielem i nigdy nie byłem, ale to co ten chłystek zrobił jest uderzeniem w was, wybrał polityczny interes, a nie wasz

Denisa15.04.2019 0:54

Do: prywatny przedsiębiorca.
Zamiast mądrzenia się na tym forum, zainwestuj w korepetycje z języka polskiego!
Do: Lowerboj.
Trzeba mieć mózg ameby, żeby robić takie porównania.

Gość11.04.2019 18:11

Niech sobie nauczyciele zarabiają więcej.Ale ten strajk jest POlityczny.Jak zwykle opozycja chce zrobić zadymę przed wyborami bo na tyle ich stać. "ŚWINIA" odsunieta od "KORYTA" POprostu kwiczy

jastrzebianka10.04.2019 17:54

Maturzysta mial czas i obowiazek na zaliczanie materialu przez trzy lata, a nie na tydzien przed matura.
I znow winni nauczyciele...a nie uczen...

PYTANIE10.04.2019 17:16

MATURZYŚCI MAJĄ BYĆ POSZKODOWANI BO PRZEZ TEN WASZ STRAJK NIE DANE JEST IM ZALICZYĆ ZALEGŁEGO MATERIAŁU?

X09.04.2019 23:43

Walczcie i wywalczcie łącznie tyle co dostaliście od poprzedniego rządu!!!!

jastrzebianka09.04.2019 18:02

Mundi!
Dziekuje, ze w tym miescie sa jeszcze takie osoby jak Ty. Trafiles w punkt! Czyzbys byl Big Brotherem i podgladal to " czepianie sie, ruganie nas"itd.?Doznajemy tego coraz bardziej od uczniow i rodzicow, bo po prostu czegos wymagamy..Dziekujemy za wsparcie i swiete slowa...

Pokaż wszystkie opinie (95)