Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
9 kwietnia 2019

W Jastrzębiu egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem

W Jastrzębiu egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem

735 uczniów z 13 jastrzębskich szkół przystąpi do egzaminu gimnazjalnego. W naszym mieście, mimo trwającego strajku nauczycieli, odbędzie się on zgodnie z harmonogramem, a więc 10, 11 i 12 kwietnia.

Wszyscy członkowie komisji posiadają niezbędne kwalifikacje, by w nich zasiadać.

Młodzież zmierzy się z częścią humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą oraz z językiem obcym nowożytnym.

Pierwszy egzamin z części humanistycznej rozpocznie się w środę o godz. 9.00.

Przypomnijmy, że w Jastrzębiu-Zdroju do strajku przystąpiły wszystkie placówki szkolne oraz 18 z 23 przedszkolnych. Udziału w akcji strajkowej nie biorą Publiczne Przedszkola nr: 2, 7, 8, 18 i 23 oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Z kolei w Szkołach Podstawowych nr 9, 16 i 21 nauczyciele strajkują, natomiast uczniowie uczęszczają na rekolekcje.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy nie mają możliwości zaopiekowania się własnymi dziećmi, miasto Jastrzębie-Zdrój przygotowało specjalną ofertę dodatkowych zajęć organizowanych przez MOK, MOSiR i MBP.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata" Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
To sem ja11.04.2019 19:02

Może wreszcie ludzie zobaczą jak wiele czerwonych i lemingów jest w szkołach? Przecież strach dziecko posyłać do szkoły! Jeszcze będą niszczyć mu mózg "postępowymi" ideologiami...

Alojz11.04.2019 18:58

Glupi ludzie. Te egzaminy miały się nie odbyć!!! Wtedy może ktoś doszedł by do wniosku. Po co one są? Otóż nikt nie pp co i nikt oto nie zapyta, bo to są egzaminy na miarę naszych możliwości!
I nikt nie zapyta ile kosztują.

Uczennica11.04.2019 16:25

Nauczyciele w komisjach to ludzie bez honoru. A nam tłukli do głowy przez trzy lata co to solidarność i honor. Jak mamy ich szanować. Ich nazwiska na zawsze wryją się w naszą pamięć.

Schetynek11.04.2019 15:55

Mógłby ktoś teraz zaopiekować się zdruzgotanym Broniarzem, żeby sobie krzywdy, borok nie zrobił?

Gość11.04.2019 14:05

super ze egzaminy odbyly sie wbrew glupocie wielu, dzieci sa najwazniejsze

Aga11.04.2019 12:03

Zawsze szanowałam zawód nauczyciele i sama trafiłam na kilku świetnych pedagogów. Niestety w tej chwili mam strasznie mieszane uczucia. Jako mama maturzysty nie zgadzam się, żeby traktować uczniów w ten sposób. Niektórzy przez trzy lata ciężko pracowali w szkole aby dostać się na wymarzone studia. Teraz nie dość, że przepadają im lekcje, dodatkowe fakultety, to straszy się ich, że z powodu strajku nie będą klasyfikowani i dopuszczeni do matury. Podobnie z egzaminami szkolnymi. Czy dodatkowy stres jest tym dzieciakom potrzebny? Celowo wybrano taki "gorący" termin aby jak najwięcej ugrać, nie patrząc na to co czują dzieci i ich rodzice.
Co do obraźliwych komentarzy to widzę je i z jednej i drugiej strony. Wyzywanie tych co myślą inaczej(może bardziej o uczniach niż o sobie) od łamistrajków, pisiorów itp. Bardzo się zdziwiłam jaki poziom prezentują co niektórzy pedagodzy. No i nie wiem jak to teraz z tym szacunkiem....

.10.04.2019 20:43

Szacunek dla wszystkich protestujących nauczycieli. Bardzo urośliście jako środowisko w moich oczach.
Wierzę, że z tego ostatecznie wyjdzie jednak zmiana podejścia do edukacji.

Moralnie jesteście wyraźnie górą nad tym rządem.

Nie dajcie się złamać. Pokażcie "elektoratowi", że zasługujecie na szacunek. Sam na to nie wpadnie.

SZACUNEK.

Pokaż wszystkie opinie (51)