Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°-2°
10 kwietnia 2019

JSW pożycza pieniądze od Chińczyków

JSW pożycza pieniądze od Chińczyków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa pożyczyła 760 mln zł od chińskiego banku. Pieniądze mają być przeznaczone na finansowanie inwestycji.

JSW poinformowała, że podpisała z ARP, BGK, Pekao, PKO BP i ICBC umowę finansowania w formie kredytu odnawialnego na 360 mln zł, pożyczki terminowej na 100 mln zł oraz kredytów terminowych o równowartości w USD kwoty 300 mln zł. 

Finansowanie ma objąć okres do siedmiu lat, przy czym finansowanie w formie kredytu odnawialnego określono na okres pięciu lat z możliwością jego przedłużenia o dwa lata. Pozyskane środki planuje się przeznaczyć na finansowanie inwestycji oraz nabycie 95,01 proc. akcji spółki Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. Poręczycielem finansowania jest spółka zależna JSW, JSW Koks. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odejść od węgla czy nie? Jak ratować klimat w Jastrzębiu? Odejść od węgla czy nie? Jak ratować klimat w Jastrzębiu?

Minister pisze do górników w dniu Barbórki Minister pisze do górników w dniu Barbórki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
dżoana12.04.2019 21:50

gdzie sa moje pieniadze za las

Borys12.04.2019 11:10

Lepiej oddać chińczykom niż Niemcom !

Lowerboj12.04.2019 6:25

@Radio Teheran "Szef uczyl sie polskiego pol roku." Tylko? I znaczy się po tym okresie już się nauczył, czy poddał i zrezygnował? Ja muszę przynać, choć nieczęsto to robię, że uczę się przez całe swoje niepokorne życie i nasz język nieustannie mnie zaskakuje, szczególnie w porównaniu z innymi językami. Na co dzień muszę biegle władać językiem czeskim, angielskim i koreańskim. Ostatnio przyłapałem się na tym, że zaczyna mi brakować podczas rozmów z rodakami polskich słów, więc albo ich zasób w mojej głowie się ograniczył, albo się starzeję.

BYK11.04.2019 17:22

hahahahha ale jaja. Później Chińczycy przejma Polskie kopalnie. Czekam,ąz w końcu zrobią porządek w tym bagienku zwanym JSW a ZZ w..... za bramę.

benek11.04.2019 8:13

a potem chińczyki wykupią jsw i wreszcie zrobią porządek ze związkowcami

Tom10.04.2019 18:38

W czerwcu ma być premia. Około trzy,cztery tysiące na głowę. Pewna wiadomość z pewnego źródła. Zobaczycie.

Adi10.04.2019 16:27

Oddac barbure i 14stke emerytom

Pokaż wszystkie opinie (27)