Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°13°
10 kwietnia 2019

JSW pożycza pieniądze od Chińczyków

JSW pożycza pieniądze od Chińczyków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa pożyczyła 760 mln zł od chińskiego banku. Pieniądze mają być przeznaczone na finansowanie inwestycji.

JSW poinformowała, że podpisała z ARP, BGK, Pekao, PKO BP i ICBC umowę finansowania w formie kredytu odnawialnego na 360 mln zł, pożyczki terminowej na 100 mln zł oraz kredytów terminowych o równowartości w USD kwoty 300 mln zł. 

Finansowanie ma objąć okres do siedmiu lat, przy czym finansowanie w formie kredytu odnawialnego określono na okres pięciu lat z możliwością jego przedłużenia o dwa lata. Pozyskane środki planuje się przeznaczyć na finansowanie inwestycji oraz nabycie 95,01 proc. akcji spółki Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. Poręczycielem finansowania jest spółka zależna JSW, JSW Koks. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
dżoana12.04.2019 21:50

gdzie sa moje pieniadze za las

Borys12.04.2019 11:10

Lepiej oddać chińczykom niż Niemcom !

Lowerboj12.04.2019 6:25

@Radio Teheran "Szef uczyl sie polskiego pol roku." Tylko? I znaczy się po tym okresie już się nauczył, czy poddał i zrezygnował? Ja muszę przynać, choć nieczęsto to robię, że uczę się przez całe swoje niepokorne życie i nasz język nieustannie mnie zaskakuje, szczególnie w porównaniu z innymi językami. Na co dzień muszę biegle władać językiem czeskim, angielskim i koreańskim. Ostatnio przyłapałem się na tym, że zaczyna mi brakować podczas rozmów z rodakami polskich słów, więc albo ich zasób w mojej głowie się ograniczył, albo się starzeję.

BYK11.04.2019 17:22

hahahahha ale jaja. Później Chińczycy przejma Polskie kopalnie. Czekam,ąz w końcu zrobią porządek w tym bagienku zwanym JSW a ZZ w..... za bramę.

benek11.04.2019 8:13

a potem chińczyki wykupią jsw i wreszcie zrobią porządek ze związkowcami

Tom10.04.2019 18:38

W czerwcu ma być premia. Około trzy,cztery tysiące na głowę. Pewna wiadomość z pewnego źródła. Zobaczycie.

Adi10.04.2019 16:27

Oddac barbure i 14stke emerytom

Pokaż wszystkie opinie (27)