Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
10 kwietnia 2019

Śląska "Solidarność" żąda wznowienia rozmów z rządem

Śląska "Solidarność" żąda wznowienia rozmów z rządem
fot. NSZZ Solidarność Region Śląsko-Dąbrowski

Śląska „Solidarność” żąda natychmiastowej dymisji Ryszarda Proksy z funkcji szefa struktur oświatowych związku. Działacze chcą też wznowienia rozmów z rządem na temat postulatów strajkujących nauczycieli

- Rada Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Katowicach nie akceptuje treści porozumienia zawartego 7 kwietnia 2019 roku - czytamy w stanowisku władz regionalnych struktur oświatowych NSZZ Solidarność przyjętym podczas nadzwyczajnego posiedzenia, które odbyło się 9 kwietnia w Katowicach.

Jak podkreślił Lesław Ordon, przewodniczący RSOiW NSZZ Solidarność w Katowicach, zdecydowana większość członków oświatowej Solidarności  zrzeszonych w Regionie Śląsko-Dąbrowskim bierze udział w strajku rozpoczętym 8 kwietnia.

- Oczywiście szanujemy zdanie tych osób, które uważają, że to porozumienie jest wystarczające, ale my jesteśmy związkiem demokratycznym i wola większości jest dla nas mandatem do działania - powiedział Ordon. 

W przyjętym stanowisku członkowie Rady RSOiW NSZZ Solidarność zaznaczyli, że jeśli Ryszard Proksa nie złoży rezygnacji z zajmowanego stanowiska, Rada będzie wnioskować o zwołanie nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność, czyli organu, który może odwołać przewodniczącego.

- Na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim w akcji strajkowej w szkołach i przedszkolach uczestniczy zdecydowana większość nauczycieli i pracowników oświaty zrzeszonych w NSZZ Solidarność. W takiej sytuacji obowiązkiem regionalnych struktur związku jest udzielenie strajkującym pracownikom wszelkiej możliwej pomocy. Jednocześnie z uwagi na nieakceptowalne postępowanie oraz wypowiedzi kol. Ryszarda Proksy pochodzące z ostatnich dni, przyłączamy się do stanowiska Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Katowicach, która wezwała kol. Ryszarda Proksę do złożenia natychmiastowej rezygnacji z zajmowanego stanowiska - napisali reprezentanci regionalnych władz związku w stanowisku przyjętym 9 kwietnia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata" Związkowcy z JSW: "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość12.04.2019 14:40

Ilona jeszcze pieniędzy daj bonza strajk niema wynagrodzenia i wszystko w majestacie prawa . Strajkujący mają wysokie podwyżki a dają się manipulować politykowi broniarzowi

Ilona11.04.2019 16:18

Szacunek dla strajkujących. Brawo. Nie ugięli się. Takich ludzi nam trzeba.

Kama11.04.2019 11:15

Apeluję do śląskiej Solidarności o wycofanie się ze strajku ZNP . Jeszcze jest czas. Nie poperajcie polityki przewodniczacego ZNP Broniarza.

zły10.04.2019 13:23

zapiszcie się do znp - tam wam bliżej...

Mohamed10.04.2019 13:19

Zaczynam mieć ten strajk w du... Nudne to już jest .Rząd daje podwyżki oni nie chcą .

ZZ10.04.2019 10:10

@gość Dziś o 7:29 To zamach na podstawowe prawo obywatelskie, zagwarantowane w konsytucji, czyli zrzeszanie się. To prawo stoi wyżej, od oddychania. Dlatego to, co wypisujesz, to klasyczna mowa nienawiści ;-)

Gość10.04.2019 10:09

Solidarność sobie może żądać co chce. Pogonic wszelkie związki a to ci im płacą zostanie w kieszeni nauczyciela.

Pokaż wszystkie opinie (12)