Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
11 kwietnia 2019

Wsiadł za kółko bez prawa jazdy. Grożą mu 3 lata

Wsiadł za kółko bez prawa jazdy. Grożą mu 3 lata
fot. KMP Jastrzębie

37-letni mężczyzna przyjechał z Cieszyna do Jastrzębia samochodem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że sąd pozbawił go prawa do kierowania pojazdami.

Zakaz prowadzenia pojazdów to środek karny, którego głównym celem jest uchronienie uczestników ruchu drogowego przed kierowcami stwarzającymi zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Taki też cel spełniać miał środek orzeczony przez cieszyński sąd wobec 37-latka. Mężczyzna pomimo to, że do dożywotnio nie mógł wsiadać za kółko, zrobił to i wjechał na teren Jastrzębia.

- Około godziny 1.30 mężczyzna został zatrzymany na ulicy Pszczyńskiej do kontroli drogowej. Wykazała ona, że 37-latek nie powinien prowadzić samochodu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat więzienia - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Weekend pod wzmożonym nadzorem Weekend pod wzmożonym nadzorem

Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Do Dżordż prosto z drzewa11.04.2019 15:25

Racja. I to samo tyczy się Renault Megane na SZO. Synuś policjanta wszystko mu u nas wolno. Szczególnie w weekendy.

posikany11.04.2019 12:46

Ćwok chowa się we własnym aucie bez uprawnień do jego prowadzenia, a nr rejestracyjny jego samochodu krzyczy z policyjnego laptopa "JADĘ BEZ PRAWKA !!!" :))))
To tak jak z dwuletnim dzieckiem, zasłaniając oczy jest pewne że go nie widać .

Dżordż prosto z drzewa11.04.2019 11:31

@Gość Dziś o 11:21 Myśl przednia, ale nie wypali. Dlaczego? Bo połowa tych policjantów też dojeżdża z SWD ;-)

Gość11.04.2019 11:21

3/4 ludzi z SWD dojeżdżających do pracy w Jastrzębiu nie posiada uprawnień. A sporo z aut nawet przeglądu czy OC. Nawet blachy mają lewe. Wystarczy wyrywkowo skontrolować starsze auta z rejestracjami typu WW, DW F.. I zobaczy policja jakie będą wyniki.

Gość11.04.2019 8:33

Jezeli byl trzeźwy to max zawiasy:) poniewaz kwalofikacje ma sie dożywotnio tylko uprawnienia mozna zabrac.... zbedny artykuł

Alojz11.04.2019 8:02

Kajje radio miernota

Hejter11.04.2019 6:13

Myślę, źe widok mundurowych wystarczasjąco go przeraził, a wysłuchiwanie ich było wystarczającą karą. Moim zdaniem to zapewne Policjanci sprowokowali rzekomego sprawcę do takiego, a nie innego zachowania. Powinni go przeprosić i wypłacić odszkodowanie za poniesione straty moralne. Tak się dziś traktuje uczciwych obywateli? Skandal!