Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Eko Okna
11 kwietnia 2019

Od 1 maja PKM będzie obsługiwało komunikacje w mieście

Od 1 maja PKM będzie obsługiwało komunikacje w mieście
fot. MZK Jastrzębie

Z budżetu miasta zostanie przekazane 2 mln zł dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Jest to zgodne z marcową uchwałą MZK, która wstrzymała likwidację PKM.

Decyzja w tej sprawie została podjęta podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, w dniu 9 kwietnia. W sumie PKM  otrzyma od gmin 3,4 mln zł.

- PKM ma potencjał, by być firmą wewnętrzną MZK, gwarantującą stabilność i bezpieczeństwo przejazdów autobusowych w regionie i to po cenach niższych niż wynikające z przetargów – tłumaczy Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta i jednocześnie przewodniczący MZK.

Tym samym rozpoczyna się odbudowa pozycji PKM-u. Na początek dotacja, w dalszej kolejności uzupełnienie taboru autobusowego, odzyskanie zaufania mieszkańców do załogi i przejęcie obsługi komunikacyjnej w regionie. Decyzją zgromadzenia MZK o zakończeniu procesu likwidacji PKM-u i utworzenia z firmy podmiotu wewnętrznego MZK, ponad sto miejsc pracy zostało uratowanych. Istnieje szansa, że mogą być przyjmowani nowi kierowcy, bo to właśnie firma z Jastrzębia-Zdroju ma od 1 maja, wraz z jeszcze jednym przewoźnikiem, obsługiwać komunikację autobusową w Jastrzębiu-Zdroju.

- Mamy świadomość, że będzie to długi proces odbudowy pozycji PKM-u. Wiele pracy przed nami. Przekształcenie zajmie wiele miesięcy. Trzeba przygotować się na to, że potrwa to nawet ponad rok. Tak długoterminowe są procedury przekształceniowe. Jesteśmy jednak dobrej myśli –podsumowuje Roman Foksowicz

Polub i udostępnij
Czytaj też

Więcej kursów autobusowych MZK Więcej kursów autobusowych MZK

Co z dalej z PKM? Kiedy wyjdzie na prostą? Co z dalej z PKM? Kiedy wyjdzie na prostą?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Gość14.04.2019 22:40

Z tej darowizny poszło już prawie 1,5 mln na długi..paliwo, Zus , wypłaty.Za 2 mln zł. można kupić 2 autbusy Solaris .Prywaciarzom nikt nie daje darowizny a dają radę .Gdyby dostali tyle kasy to kierowcy zarabialiby po 10 tyś. na miesiąc.

Gość14.04.2019 13:21

"Odzyskanie zaufania mieszkańców", za ten bałagan odpowiada MZK, a dokładnie specjalista ds. systemów transportowych z pensją dyrektora Benedykt L. z Żor, oraz cała Komisja Przetargowa która przyjęła ofertę przetargową Warbusa.

@ Seboc13.04.2019 21:10

Niedługo obiecany tabor pojawi się w Jasrzębiu, chociaż możliwe, że w mniejszej liczbie. Luz.

Poldek12.04.2019 15:16

Znowu ladowanie pieniedzy do studni bez dna...

Radio Teheran12.04.2019 14:30

@myślę
Ja nigdy tak nie pisalem.
U mnie jest Pani Prezydent, gornik to czolowka swiatowa, PKM z MZK uwazam za najwieksze w Galaktyce dziadostwo i ze winni strat powinni poniesc konsekwencje, ale cytowanych sformulowan nie uzywam.

Hmmm...12.04.2019 11:43

@ myśle...10/10 :)

Lowerboj12.04.2019 10:25

@myślę Mocne. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Twój komentarz wniósł wiele do mojego dotychczasowego światopoglądu. Kurczę, teraz czuję się zagubiony. Runął mój świat, ponieważ wiele mi wytłumaczyłeś. Dziękuję.

Pokaż wszystkie opinie (31)