Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
11 kwietnia 2019

Oskarżeni o śmiertelne pobicie Jacka Hrycia chcą wyjść z aresztu

Oskarżeni o śmiertelne pobicie Jacka Hrycia chcą wyjść z aresztu
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Nadal trwa proces oskarżonych o zabójstwo śp. Jacka Hrycia.  Podczas ostatniej rozprawy sąd zajmował się tym, czy istniała możliwość jego uratowania przez przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego.

Posiedzenie Sądu Okręgowego w Gliwicach - Wydział Karny Zamiejscowy w Rybniku odbyło się 10 kwietnia. Skład sędziowski analizował kwestię, czy istniała szansa uratowania zmarłego. Kluczowe znaczenia ma tutaj czas dojazdu do zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego oraz włączenie lub nie sygnału dźwiękowego karetki oraz  niepodjęcie akcji reanimacyjnej.

Obrońcy oskarżonych utrzymują, że gdyby pomoc była udzielona szybciej, pobity śmiertelnie człowiek mógłby przeżyć.  Kwestionują również prawidłowość udzielonej pomocy medycznej przez ratowników. Adwokaci wnieśli o uchylenie aresztów oskarżonych. Ojciec zmarłego domaga się  300 tys. zł w ramach zadośćuczynienia za śmierć syna.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 4 czerwca 2017 roku na ulicy Sybiraków. Żaden z oskarżonych nie przyznał się do zarzucanego im czynu.  Na początku procesu twierdzili, iż każdy z nich usiłował pomóc pokrzywdzonemu, o czym ma świadczyć wezwanie przez nich ratownictwa medycznego i ułożenie go w pozycji bocznej bezpiecznej. Ślady krwi, jaka znajdowała się na ich odzieży tłumaczyli kontaktem z Jackiem Hryciem, który nastąpił właśnie w takich okolicznościach. Proces w tej sprawie ruszył 15 stycznia 2018 roku. Przed sądem stanęli: Dawid K., Przemysław K.,  Artur L. Łukasz K. i Paweł Sz. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oskarżeni o zabójstwo Jacka Hrycia nie wyjdą z więzienia Oskarżeni o zabójstwo Jacka Hrycia nie wyjdą z więzienia

Pobili mężczyznę i zakrwawionego zostawili na klatce (video) Pobili mężczyznę i zakrwawionego zostawili na klatce (video)

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (81)
Dżordż prosto z drzewa15.04.2019 6:33

"Oskarżeni o śmiertelne pobicie Jacka Hrycia chcą wyjść z aresztu" Co z tego? A pan Jacek Hryć chciałby zapewne odzyskać swoje stracone w tak bezsensowny sposób życie. Czy jego pragnienia są już nieistotne?

Marek14.04.2019 17:08

Nie wiem jaką karę poniosą ci ludzie ale nie chciał bym żyć z takim ciężkim brzemieniem że wziąłem udział w zabiciu człowieka .

erwin14.04.2019 16:41

Jedno jest pewne zginął człowiek i kary muszą być i lepiej spokojnie czekać na wyroki a nie kłótnie które do niczego nie prowadzą .

Do Czapa14.04.2019 16:30

Masz moje pełne poparcie, jest tu pewna grupa na forum która wylewa żale i łzy na mordercami jak by to się im wielka krzywda dzieje i te ich prostackie gadanie o współczuciu żalach aż się żygać chce a kara ma być karą dożywocie dla wszystkich .

Til14.04.2019 14:43

Gdyby ten proces odbył się w Rosji to zaraz po rozprawie byliby w pociagu na Syberię i tam mogliby do końca życia przemyśleć co zrobili.
U nas zaraz będzie tak że to sam zabity będzie winny a oskarżonych puszczają wolno.

Jo-ha--nys.14.04.2019 13:05

Wśród lwów ,to i mysz jest Herkulesem.

K14.04.2019 11:02

Krokiet , polej się barszczem . Zawistnicy żeby was nie skazali za mowę nienawiści . Życzenie komuś śmierci pod to podlega. A mało tego , jak padną wyroki to będziecie przepraaszac gdy ktoś okaże się niewinny? Stary od sp chrycia to jakiś świr . Tego chłopa trzeba przebadać . Takie świry powinny być pod nadzorem policji . O tej bandzie niema co pisać , sąd ich osądzi sprawiedliwie , ale co z tym super kumplem sp chrycia co z nim dupy wyrywał a potem go zostawił i uciekł ?

Pokaż wszystkie opinie (81)