Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
16 kwietnia 2019

Zjadą po ciała zmarłych górników

Zjadą po ciała zmarłych górników
fot. JSW S.A.

W poniedziałek podjęto prace zmierzające do wydobycia ciał tragicznie zmarłych górników w czeskiej kopalni węgla CSM w Stonawie.

Ivo Czelechovsky, rzecznik prasowy spółki OKD (Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie), poinformował, że akcja wydobycia ciał zmarłych górników zacznie się od  zrekonstruowania dwóch gipsowych tam przeciwwybuchowych, a potem przystąpi się do wentylowania położonych za nimi obszarów. Na podstawie dokonanego rozpoznania ustalono, że zwłoki pięciu górników znajdujące się w chodniku na przodku,  powinny zostać ewakuowane pod koniec kwietnia. Natomiast, gdy chodzi o ciała czterech górników, którzy w momencie wybuchu pracowali na ścianie wydobywczej, to ma to nastąpić do połowy maja. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent Hetman apeluje do premiera Morawieckiego Prezydent Hetman apeluje do premiera Morawieckiego

Górnicy pracujący w Czechach boją się zwolnień Górnicy pracujący w Czechach boją się zwolnień

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
ruptawiok19.04.2019 16:27

chyba po wydmuszki

Gość17.04.2019 20:15

Hans jebnij się w łeb

Hans17.04.2019 17:09

no i sami ryle piszecie jak wygląda wasza praca - specjalnie z małej litery. Powinniście tam spać do 70 roku życia bo nawet 10 % nie zrobiliście tego co ludzie na budowach albo innych zawodach.

antyjełop17.04.2019 12:34

Kto normalny zjeżdża za życia, kilometr pod ziemię ?
Dla zarobku ? :)
W dzisiejszych czasach, przy tych realiach rynkowych wystarczy mieć jakiekolwiek uprawnienia w deficytowym zawodzie i żyjesz jak człowiek.
Np. kolejarz.... po zamknięciu szkół zawodowych jest dziura pokoleniowa i w konsekwencji totalny brak fachowców na rynku. Firmy kolejowe podkupują sobie pracowników a ci kapryszą ile mogą.

do Ryl16.04.2019 23:33

A znasz coś takiego jak iść na ciepłotę ,zostawić swoja dyskietkę na warsztacie, i udawać odbijanie na bramie lewą dyskietką uderzając kluczami przypiętymi do niej o czytnik żeby zagłuszyć brak sygnału rzekomo odbijanej dyskietki ? Bo tak się chodziło na ciepłotę i wychodziło przez bramę do samego końca pracy w JSW jeszcze dwa lata temu a nie ''za Gierka'', za Gierka nawet nie było skróconego czasu pracy w podwyższonej temperaturze więc ty masz pojęcie o niczym.

Grzesio16.04.2019 22:11

Tu się pisze o tragicznie zmarłych górnikach z kopalni na której pracuję a wy o takich pierdołach , wstyd !!!

Ryl 16.04.2019 21:10

Emeryt z SRK
Chyba za czasów Gierka szedles na ciepłote

Do Emeryt z SRK16.04.2019 21:05

Każdy kto przebywał w tej komorze wie, że nie dało się tam brać jak kapeć do 11 zwłaszcza na rano, a już na pewno nie codziennie. Pamiętam tych hydraulików i pozdrawiam. Solidni i pracowici fachowcy. Na to zbrojenie cała kopalnia patrzyła.

Hajer16.04.2019 21:03

A sekcja sie złożyła sama i zaczęła bić brawa

Emeryt z SRK16.04.2019 9:03

Pamiętam tą tymczasową komorę montażu sekcji ze zdjęcia, brałem tam codziennie na rano jak kapeć do jedenastej , potem musiałem się pozbierać żeby nie zaspać na wyjazd, na ciepłotę, na dwunastą, to były niezapomniane czasy. Aż się łza w oku kręci ze wzruszenia.

Pokaż wszystkie opinie (10)