Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
Czarny Rycerz
16 kwietnia 2019

Zjadą po ciała zmarłych górników

Zjadą po ciała zmarłych górników
fot. JSW S.A.

W poniedziałek podjęto prace zmierzające do wydobycia ciał tragicznie zmarłych górników w czeskiej kopalni węgla CSM w Stonawie.

Ivo Czelechovsky, rzecznik prasowy spółki OKD (Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie), poinformował, że akcja wydobycia ciał zmarłych górników zacznie się od  zrekonstruowania dwóch gipsowych tam przeciwwybuchowych, a potem przystąpi się do wentylowania położonych za nimi obszarów. Na podstawie dokonanego rozpoznania ustalono, że zwłoki pięciu górników znajdujące się w chodniku na przodku,  powinny zostać ewakuowane pod koniec kwietnia. Natomiast, gdy chodzi o ciała czterech górników, którzy w momencie wybuchu pracowali na ścianie wydobywczej, to ma to nastąpić do połowy maja. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować? Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować?

Górnicy nie stracą pracy? Górnicy nie stracą pracy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
ruptawiok19.04.2019 16:27

chyba po wydmuszki

Gość17.04.2019 20:15

Hans jebnij się w łeb

Hans17.04.2019 17:09

no i sami ryle piszecie jak wygląda wasza praca - specjalnie z małej litery. Powinniście tam spać do 70 roku życia bo nawet 10 % nie zrobiliście tego co ludzie na budowach albo innych zawodach.

antyjełop17.04.2019 12:34

Kto normalny zjeżdża za życia, kilometr pod ziemię ?
Dla zarobku ? :)
W dzisiejszych czasach, przy tych realiach rynkowych wystarczy mieć jakiekolwiek uprawnienia w deficytowym zawodzie i żyjesz jak człowiek.
Np. kolejarz.... po zamknięciu szkół zawodowych jest dziura pokoleniowa i w konsekwencji totalny brak fachowców na rynku. Firmy kolejowe podkupują sobie pracowników a ci kapryszą ile mogą.

do Ryl16.04.2019 23:33

A znasz coś takiego jak iść na ciepłotę ,zostawić swoja dyskietkę na warsztacie, i udawać odbijanie na bramie lewą dyskietką uderzając kluczami przypiętymi do niej o czytnik żeby zagłuszyć brak sygnału rzekomo odbijanej dyskietki ? Bo tak się chodziło na ciepłotę i wychodziło przez bramę do samego końca pracy w JSW jeszcze dwa lata temu a nie ''za Gierka'', za Gierka nawet nie było skróconego czasu pracy w podwyższonej temperaturze więc ty masz pojęcie o niczym.

Grzesio16.04.2019 22:11

Tu się pisze o tragicznie zmarłych górnikach z kopalni na której pracuję a wy o takich pierdołach , wstyd !!!

Ryl 16.04.2019 21:10

Emeryt z SRK
Chyba za czasów Gierka szedles na ciepłote

Pokaż wszystkie opinie (10)