Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
Czarny Rycerz
17 kwietnia 2019

JSW: "Solidarność" popiera propozycję zarządu

JSW: "Solidarność" popiera propozycję zarządu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związek Zawodowy „Solidarność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej popiera pomysł zarządu firmy i zachęca pracowników do udziału w Pracowniczym Programie Emerytalnym.

- W JSW pracodawca - przy aprobacie związków zawodowych - zdecydował się na utworzenie Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE) jako rozwiązania dla górników korzystniejszego niż promowane przez rząd Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) - podali przedstawiciele jastrzębskiej „Solidarności” w informacji skierowanej do blisko 22-tysięcznej załogi firmy. 

Składka pobierana w ramach Pracowniczych Programów Emerytalnych będzie finansowana przez pracodawcę. Oszczędności można wypłacić po  przejściu na emeryturę już w wieku 55 lat.

- Jeśli chodzi o PPE, całą należną składkę odprowadza pracodawca, a zgromadzone środki pracownik może wypłacić w całości już po ukończeniu 60. roku życia lub 55. roku życia - w tym drugim przypadku pod warunkiem uzyskania uprawnień emerytalnych. Natomiast PPK polega na odprowadzaniu obowiązkowej składki, która jest ściągana od pracownika w wysokości 2 proc. zarobku, zaś ze zgromadzonych pieniędzy pracownik może skorzystać dużo później - większa część zgromadzonych środków będzie wypłacana w minimum 120 ratach, z których ostatnią otrzymalibyśmy dopiero po ukończeniu 70. roku życia – informuje górnicza „Solidarność”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych? Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?

Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki  Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Gość21.04.2019 18:52

PO już pokazało co się robi z OFE, PiS teraz też kombinuje jak jeszcze kasę wyszarpać z funduszy emerytalnych.

Hugo19.04.2019 17:14

Nic nie jest obowiązkowe, narazie nie ma wniosków o rezygnacje z ppk i ppe, ale do konca lipca trzeba sie określić czy chce sie przystąpić do jednego z dwóch wariantów, jezeli do żadnego to wystarczy oświadczenie, i aktualizacja co 3lata,ze nie chce sie korzystac z zadnego z przedstawionych wariantow.

Richard18.04.2019 13:51

Czy praca członków fundacji jest płatna czy charytatywna ?

Malina jastrzębska 18.04.2019 0:44

Związek Solodarnosc popiera wszystkie chore pomysłu rzadu PiS, na szczęście inni pracodawcy nie rekomendują a proponują swoje programy, bez możliwości zagrabienia przez polityków i pobierania 15% za przelew, środków odkładanych na emeryturę.

Andrzej 17.04.2019 17:44

Mam nadzieję że jak JSW będzie w tarapatach finansowych to podatnicy (emeryci z Polski co żyją za 1000 zł) nie będą z podatków finansowania tego planu zakładowego.

BYK17.04.2019 15:20

Co maó im emerytury. Biora ponad 4 tys wzwyż. Polak to zawsze nienachlany.

do Turystyka Dziś o 9:5117.04.2019 13:44

Jaki przepis konkretnie bo szukałem i nie ma .

Pokaż wszystkie opinie (21)