Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
18 kwietnia 2019

Kierowcy nie przepuszczają pieszych

Kierowcy nie przepuszczają pieszych
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy kierowcy parkują nieprawidłowo na chodnikach. Jeżdżą za szybko i nie udzielają pierwszeństwa pieszym.

Akcja "Nurd" została przeprowadzona w poniedziałek i trwała od rana do godziny 22.00. Udział w niej wzięło 12 policjantów ruchu drogowego jastrzębskiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

-  Jeżeli chodzi o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 36 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach. Poruszali się z nadmierną prędkością w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych. W trakcie działań nie odnotowano żadnych zdarzeń z udziałem pieszych, czy też rowerzystów - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Weekend pod wzmożonym nadzorem Weekend pod wzmożonym nadzorem

Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Bujda! Przepuszczmy19.04.2019 10:42

Kierowcy przepuszczają pieszych. Bardzo rzadkie są przypadki nie zatrzymania się przed pasami gdy pieszy chce przejść. Wynikają z zagapienia. To się zdarza. Pieszy nie może być baranem i pchać się pod koła.

Lewak18.04.2019 20:43

W Jastrzębiu również często kierowcy jeżdżą na suwak gdy są korki.

Hans18.04.2019 18:44

i co buraku w odblaskach - 70 pod bocianem w Ruptawej to takie straszne przewinienie ??? Na tej drodze do Zebrzydowic powinna być podniesiona prędkość do 70. Ciekawe jak Ty jeżdzisz jak ściągniesz ten kubraczek ha ha

erwin18.04.2019 16:16

Wszyscy są sobie winni .

do Gość Dziś o 8:1718.04.2019 13:56

Z moich obserwacji wynika to samo , wypindrzone siksy za kierownicą udają że nie widzą i łeb w drugą stronę albo w srajfonie na FB.

Komentator18.04.2019 13:06

No tak, a jak? Przecież jak chciałbym przepuścić pieszego to muszę się zatrzymać a mnie się spieszy! xD

Lowerboj18.04.2019 12:45

@smolka A w Indiach mówią, że ich krowy chodzą jak polscy piesi. Coś zatem musi być na rzeczy! Taka sytuacja

Pokaż wszystkie opinie (19)