Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
Czarny Rycerz
18 kwietnia 2019

W kopalni JSW strop zawalił się na górników

W kopalni JSW strop zawalił się na górników
fot. Kompania Węglowa

W środę w kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej miał miejsce wypadek pod ziemią. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak powiedziała rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer do zdarzenia doszło do kopalni Knurów-Szczygłowice, Ruch Knurów w środę w godzinach wieczornych.

- Na górników pracujących pod ziemią, na poziomie 850 metrów zawalił się strop. Dwóch z nich odniosło lekkie obrażenia w postaci potłuczeń, jeden z nich miał podejrzenie złamania. Są w dobrym stanie i nie ma żadnego zagrożenia dla ich zdrowia - powiedziała.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych? Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?

Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki  Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gall 22.04.2019 18:42

Sami profesjonaliści...
Kiedy w końcu do Was dotrze, że natura płata figle, ale
wszystko jest robione by zminimalizować ryzyko, ale w złych warunkach niestety wystarczy pominąć najdrobniejszy szczegół i zazwyczaj wtedy dzieje się źle...
Nie zgłaszają wypadków, bo świadomi są swojego błędu.

grp 21.04.2019 0:05

najśmieszniejsze jest to że strop zawala się na górników dziesiątki razy, czy to na przygotówkach czy na wydobyciu ale te wypadki są tuszowane, jest wielu rannych którzy ze względu na kary "dyscyplinarne" nie zgłaszają tych wypadków a służby bhp lub dozór wyższy umiejętnie pracują zeby te zdarzenia nie wyszły na światło dzienne. Prym tu wiedzie niesławka zofiówka.

Marcin19.04.2019 21:26

Obudowa kotwiowa w ścianie, klucz dynamometryczny? Co wy tu wypisujecie? Zabezpieczyli strop robiąc wykładke w sekcjach. Taki sport, szkoda że nie robią tego nigdy Ci którzy powinni. Głupie komentarze wypisywanie bez zapoznania się z tematem. Sami fachowcy haha.

Mietek napletek19.04.2019 21:02

Prawdopodobnie mowa o wypadku który był w ścianie przy składce stropu w dolnym odcinku ściany.

Przodkowiec Bce19.04.2019 20:02

rultawiok- żeby jeszcze był ten klucz dynamo, ale to go widać tylko jak urząd ma być ????

Lokator19.04.2019 18:09

Do gościa widać ze robiłeś to samo .

ruptawiok19.04.2019 16:30

jak się klucza dynamometrycznego nie używa tylko korbka to tak to je ryle

Pokaż wszystkie opinie (14)