Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
24 kwietnia 2019

Tereny gotowe dla inwestora

Tereny gotowe dla inwestora
fot. UM Jastrzebie

Tereny inwestycyjne w dzielnicy Moszczenica zmieniły się nie do poznania. Z końcem marca ruszyły prace mające na celu porządkowanie terenów inwestycyjnych w tzw. polu moszczenickim.

- Naszym zamysłem jest przygotowanie tak terenów, by potencjalny inwestor miał jak najmniej przeszkód, by kupić teren i rozpocząć budowę własnej inwestycji - tłumaczy zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Miasto Jastrzębie-Zdrój w Moszczenicy ma tereny, co prawda pokopalniane, ale bardzo dobrze ulokowane i skomunikowane. A te czynniki są w pozyskiwaniu inwestora najistotniejsze. Do pełni szczęścia brakowało uporządkowania i wyrównania terenu.

Nie jest tajemnicą, że na działkach, o którym mowa, od czasu przejęcia od likwidowanej kopalni, porosło wiele samosiejek. Wyrośnięte drzewa i ustronność tego miejsca, wykorzystali też mieszkańcy do składowanie odpadów. Czego tam nie można było znaleźć? Stare opony, popsuty sprzęt AGD i sterty śmieci. Teraz ten proceder został ukrócony.

- Nie tylko wycięliśmy wszystkie krzaki i samosiejki, ale także porządkujemy teren. W zakres robót wchodzi jego wyrównanie i utwardzenie. Dzięki temu zyskujemy działki o powierzchni prawie 3 hektarów, zlokalizowane blisko autostrady i z przeznaczeniem na działalność przemysłowo-usługową - dodaje Roman Foksowicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW oferuje po 20 tys. zł JSW oferuje po 20 tys. zł

JSW kupuje firmę za 204 mln zł JSW kupuje firmę za 204 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Radio Teheran25.04.2019 15:40

@Jarcio
"ściąganie inwestorów i tym podobne działania to tak o 15 - 20 lat za późno"

Te pozorne dzialania prowadzone sa od lat 90.
Inkubator, kluster, jakies wyjazdy na targi do Hiszpanii itd.
Te czekajace na inwestora tereny juz aktywizowala spolka miejska JSAG.

Radio Teheran25.04.2019 15:03

@żordż prosto z drzewa
Bo to oficer propagandowy UM. Siedzi i wymysla brednie czego to w Jastrzebiu nie bedzie, w przyszlosci.
Nie ma autobusow lub sa stare i smierdzace: beda ekologiczne. Kursy wypadaja: zoptymalizujemy (skasujemy), beda wypadniete na zawsze (tj. stabilne). Nie ma pieniedzy na wiadukt: bedzie (kiedys) wiadukt z rondem.

Dżordż prosto z drzewa25.04.2019 13:18

Inwestorów w naszej osadzie górniczej rzeczywiście jest aż tyyylu, że pani Grela, żartobliwie chyba tylko nazywana naczelniczką wydziału odpowiedzialnego za to, napisała 90% artykułów do ostatniego Jastrząba.

Jarcio25.04.2019 12:38

Jak wszystko w Jastrzębiu, ściąganie inwestorów i tym podobne działania to tak o 15 - 20 lat za późno. Oparło się rozwój miasta, przemysłu i technologii na jeszcze istniejących kopalniach to tak to potem wygląda. Miasto przespało okres bumu i rozwoju. Szkoda.

Lowerboj24.04.2019 18:27

@lubię Czechów I właśnie tutaj jesteś w błędzie, albowiem Czesi mają mnie i to każdego dnia. I co, runął świat?

lubię Czechów24.04.2019 16:14

No i najważniejsze Czesi nie mają takich znafców każdego tematu - Lowerbojów, którzy NIC nie robią, tylko siedzą w necie i wypowiadają się na każdy temat, w bardzo merytoryczny sposób , bo się znają na fszystkim!

Radio Teheran24.04.2019 15:13

Jeden patologiczny oszust z UM oglosil kiedys, ze zatrudnienie juz dawno tam znalazlo 600 osob.

Pokaż wszystkie opinie (19)