Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
25 kwietnia 2019

Wydobyto ciało zmarłego górnika

Wydobyto ciało zmarłego górnika
fot. pixabay

Wydobyto ciało polskiego górnika, który zmarł tragicznie podczas katastrofy górniczej w czeskiej kopalni w Stonawie, w grudniu ubiegłego roku.

- Ciała kolejnych czterech górników powinny zostać wydobyte do końca kwietnia. Zakłada się, że wszystkie te ciała zostaną wyciągnięte równocześnie - poinformowała w środę prokurator z okręgowej prokuratury w Karwinie Gabriela Slavikova, cytowana przez portal informacyjny czeskiej telewizji publicznej.

Pozostałe ciała prawdopodobnie znajdują się w innej części wyrobiska. W tym rejonie zniszczenia spowodowane wybuchem metanu są większe, a dojście trudniejsze.

Prokurator podała, że przy transportowaniu na powierzchnię pierwszego ciała obecni byli, m.in. przedstawiciele prokuratury, policji oraz lekarz sądowy. W obecnym etapie nie można ujawnić, w jakim stanie są zwłoki górników.

Przypomnijmy, że polski górnik, który odniósł poważne obrażenia w katastrofie w czeskiej kopalni w Stonawie wyszedł ze szpitala. Miał poparzone 65 proc. ciała. Czeka go trudna i żmudna rehabilitacja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wydobyto ciała czterech górników. Konieczne badania DNA Wydobyto ciała czterech górników. Konieczne badania DNA

Ciała kolejnych czterech górników wydobyto na powierzchnię Ciała kolejnych czterech górników wydobyto na powierzchnię

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Chlopekutopek25.04.2019 11:15

A w jakim stanie moze byc po takim czasie ciało , nie mówiąc o obrazeniach po wybuchu ?! Co ma wyglądać jak po wyjsciu z salonu piękności . Wieadomo popalone , rozkladajace sie Żenada wypowiedź prokurator.

Henryk25.04.2019 10:47

Szok

Lowerboj25.04.2019 10:30

[*]