Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
25 kwietnia 2019

Wydobyto ciało zmarłego górnika

Wydobyto ciało zmarłego górnika
fot. pixabay

Wydobyto ciało polskiego górnika, który zmarł tragicznie podczas katastrofy górniczej w czeskiej kopalni w Stonawie, w grudniu ubiegłego roku.

- Ciała kolejnych czterech górników powinny zostać wydobyte do końca kwietnia. Zakłada się, że wszystkie te ciała zostaną wyciągnięte równocześnie - poinformowała w środę prokurator z okręgowej prokuratury w Karwinie Gabriela Slavikova, cytowana przez portal informacyjny czeskiej telewizji publicznej.

Pozostałe ciała prawdopodobnie znajdują się w innej części wyrobiska. W tym rejonie zniszczenia spowodowane wybuchem metanu są większe, a dojście trudniejsze.

Prokurator podała, że przy transportowaniu na powierzchnię pierwszego ciała obecni byli, m.in. przedstawiciele prokuratury, policji oraz lekarz sądowy. W obecnym etapie nie można ujawnić, w jakim stanie są zwłoki górników.

Przypomnijmy, że polski górnik, który odniósł poważne obrażenia w katastrofie w czeskiej kopalni w Stonawie wyszedł ze szpitala. Miał poparzone 65 proc. ciała. Czeka go trudna i żmudna rehabilitacja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przeprowadzi doświadczenie w kopalni JSW przeprowadzi doświadczenie w kopalni

Prokuratorzy nadal badają przyczyny tragedii w kopalni Prokuratorzy nadal badają przyczyny tragedii w kopalni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Chlopekutopek25.04.2019 11:15

A w jakim stanie moze byc po takim czasie ciało , nie mówiąc o obrazeniach po wybuchu ?! Co ma wyglądać jak po wyjsciu z salonu piękności . Wieadomo popalone , rozkladajace sie Żenada wypowiedź prokurator.

Henryk25.04.2019 10:47

Szok

Lowerboj25.04.2019 10:30

[*]