Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 kwietnia 2019

Co dalej ze strajkiem nauczycieli w Jastrzębiu?

Co dalej ze strajkiem nauczycieli w Jastrzębiu?
fot. ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza od soboty strajk nauczycieli. Jak to przekłada się na sytuację w jastrzębskich szkołach?

Międzyzakładowy Komitet Strajkowy jastrzębskich placówek oświatowych na bieżąco monitoruje sytuację związaną ze strajkiem nauczycieli w całym kraju. Jutro o godzinie 9:00 odbędzie się zebranie MKS, podczas którego zostanie przenalizowana aktualna sytuacja i najprawdopodobniej zostaną podjęte decyzje, co do dalszego kontynuowania bądź zawieszenia akcji strajkowe w mieście. Pewne jest to, że placówki oświatowe chcą w tym samym czasie, po wzajemnych konsultacjach, podjąć wspólną decyzję.

- Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy, ale etap, którzy pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi. Strajk mógłby trwać, dlatego że wszyscy nauczyciele są do tego gotowi. Mógłby być prowadzony także w czasie matur i nie zdołalibyście państwo - to jest adresowane do rządu i pana premiera Morawieckiego - rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście bowiem w stanie zastąpić nas, nauczycieli, podczas tego egzaminu, mimo że ryzykowaliście także dobro uczniów. Nie wzięliście za nich odpowiedzialność. Tę odpowiedzialność musieliśmy wziąć za uczniów my, nauczyciele, dyrektorzy szkół, a także rodzice i uczniowie, którzy nas w tym działaniu, w tej decyzji, wspomagali. W porozumieniu z uczniami, w porozumieniu z rodzicami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki, ale powtarzam: zawieszamy, ale nie kończymy tego protestu. Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania - mówił podczas konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność Oddział Pediatryczny WSS2 wznawia działalność

Zwycięstwo GKSu z Radomiem. Zwrot akcji w drugiej połowie Zwycięstwo GKSu z Radomiem. Zwrot akcji w drugiej połowie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Gość27.04.2019 17:23

Pokonczyli dyplomowki z pieniędzy naszych obywatelskich i jeszcze im mało

gosc27.04.2019 11:05

Arek jak bylo podczas strajku w JSW w 2015
Arek. Co zrobiły zz w 2015 w jsw?

Arek26.04.2019 23:45

Niby nauczyciele wykształceni i mądrzy a dali tak sie podpuścić ich szefowi związku który teraz ich wyrolował i odpuścił strajk......Daliście się wkręcić w tą walke polityczną....

Gość26.04.2019 20:16

Nauczyciele walcza między sobą poniżaja kolegów z pracy. Pozwy o mobbing lecą jeden za drugim..

Gość26.04.2019 19:01

Krążą w sieci zdjęcia nauczycieli rozbawinych na strajku.

Ryszard 26.04.2019 14:21

Panie Broniarz kończ i wstydu oszczędż bo wyciągnięcie nauczycieli w politykę Schetyny i totalnej opozycji z piekła rodem,będzie odbijać czkawką długo,A nauczyciele celebryci ciekawe jak pokarz? twarz uczniom

Lowerboj26.04.2019 10:52

@Lowergłupek Załóżmy chociaż przez chwilę, że masz rację. Tak czysto hipotetycznie. Czyli wszyscy mają rozumieć, że to właśnie ty ustalasz zasady obowiązujące na jastrzębskich portalach, mylę się? Każdy nick powinien przejść twoją weryfikację, a każdy komentarz powinien zostać zatwierdzony przez ciebie, jako moderatora, zgadza się? Otóż śpieszę donieść, że istnieje coś takiego, jak wolność słowa i wypowiedzi. Boli ciebie, że ktoś może używać kilku nicków? Może ma tyle do powiedzenia albo mu za to płacą? I co, runął świat?

Oburzona26.04.2019 10:25

Nauczycielka Chalska urzęduje z TVN-em i opowiada brednie do kamery, jakoby dzisiejsze spotkanie Okrągły Stół w spr. oświaty to były igrzyska, lwy, tygrysy, arena, gladiatorzy! Kobieto wstyd mi za ciebie! WSTYD mi za rozpolitykowane, uPOlitycznione Jastrzębie!

Do troli poniżej26.04.2019 10:25

"Nawet biorąc poprawkę na to, że jakaś część tych głosów jest dziełem prorządowych funkcjonariuszy lub zgoła płatnych trolli, skala społecznej niechęci do nauczycieli, rozciągającej się od niezrozumienia do regularnego hejtu, jest uderzająca. "

W Polsce Ludowej, podczas strajków '80, telewizja i media rzadowe pokazywały ?oburzonych robotników?, którzy mówili o imperialistycznych zydowsko-amerykanskich powiązaniach solidarnosciowych liderów (?zaplute karly reakcji?, ?wichrzyciele i maciwody z Solidarnosci?).

?Prawi i sprawiedliwi? dobrze wiedza skąd czerpać wzorce.

Lowergłupek26.04.2019 10:25

Lowerboj, czyli Anka Pisanka. Że tobie sie tak chłopcze chce zmieniać co pół godziny nick. Zabawna, pełna kompleksów istotka z ciebie. Ile już miałeś nicków na jastrzębskich portalach? 10, 15?

Pokaż wszystkie opinie (47)