Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
26 kwietnia 2019

Wodór siłą napędową JSW

Wodór siłą napędową JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Projekty separacji wodoru z gazu koksowniczego w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej przedstawił Tadeusz Wenecki - prezes JSW Innowacje - podczas konferencji pod hasłem "Czas na wodór. Czysta energia dla Europy", która odbyła się w Warszawie.

 

JSW obok PGNiG, Lotosu i Orlenu jest partnerem wydarzenia zorganizowano pod patronatem prof. Zdzisława Krasnodębskiego - wiceprzewodnicząceog Parlamentu Europejskiego przez serwis 300gospodarka.pl.

 "Czas na wodór" jest pierwszą konferencją w Polsce, na której spotykają się wszyscy zainteresowani wykorzystaniem wodoru w transporcie, przemyśle i energetyce. Dyskusje dotyczą technologii produkcji wodoru oraz perspektyw na jej urynkowienie. Uczestnicy zastanawiają się także, jak stworzyć w kraju odpowiedni klimat dla przepisów związanych z paliwem wodorowym.

- Przyzwyczailiśmy się do tego, że jedyną alternatywą dla samochodów z silnikiem spalinowym są pojazdy elektryczne. Tymczasem wodór stwarza nowe, alternatywne możliwości. Kongres wodorowy po raz pierwszy na taką skalę zgromadzi osoby i instytucje, które na co dzień rozwijają technologie wodorowe i wprowadzają je na rynek. Wspólnie z nimi, kluczowymi politykami oraz przedstawicielami administracji państwowej chcemy zastanowić się na tym, czy warto inwestować i rozwijać technologie wodorowe - zapowiadają organizatorzy konferencji.

Program podzielono na pięć dyskusji panelowych, których tematy przewodnie to m.in.: "Czy wodór może być węglem przyszłości?", "Węgiel po węglu", "Baterie litowo-jonowe mają swoje pięć minut. Czy będzie tak w dłuższym terminie? Jak napędzać samochód przyszłości?". Przewidziano też dyskusję o perspektywach zastosowań dla wodoru w innych sferach niż tylko transport oraz o tym, jak rozpocząć rewolucję wodorową i jak w tym celu współpracować powinny z sobą biznes, polityka i nauka.

Udział w konferencji "Czas na wodór" zapowiedzieli m.in. przedstawiciele NCBR, Uniwersytetu Warszawskiego, AGH w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Instytutu Przeróbki Chemicznej Węgla w Zabrzu, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Sieci Badawczej Łukasiewicz, spółek H. Cegielski z Poznania, Lotos, JSW,  PKN Orlen, Toyota Motor Poland.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Bogdan28.04.2019 13:04

Kalfus boryniok 10.22 tyś jest ten chudy,wysoki?

Gość28.04.2019 12:52

A Schetyna co się zna na wszystkim i na niczym w naszym okręgu dał 1 miejsce na liście Jerzemu Buzkowi temu samemu co kiedy był premierem zamknął 23 kopalnie w Polsce widać rozmach zamykania dóbr narodowych zagwarantował mu dożywotnio 1 miejsce.Ludzie nie glosujcie na szkodników takich jak wyżej wspomniany .

Kalfus boryniok28.04.2019 10:22

Byda obiod warzyl do moigo kierownika gpd pieron sztyjc glodny i te pierony nadsztygary zezroly

Adi28.04.2019 10:19

Oddac wegiel i 14 stke za 2016 do emerytow

Tępy ryl27.04.2019 12:27

A kiedy wróci ławka na dysponentów poziom 900 ?

Alex26.04.2019 20:18

Jak może być dobrze skoro klaibert uważa PTG za najlepszy przenośnik ( dyrektor)

@ Grp426.04.2019 18:04

Do każdego urządzenia dostaje kopalnia zestaw narzędzi. Czasem tych zestawów jest kilka.
No ale co zrobić jak kalfusi potrzebują to przehandlować a i szefostwo potrzeby ma wielkie.
Swego czasu udało nam się pozyskać wielką walizkę z kluczami wszelkiej maści. Coś na wzór małej szafki z garażu Amerykanina. Miało to być dla 2 ścian dla pełnej obsługi ślusarskiej i częściowo elektrycznej.
Nasze zadowolenie trwało 25 minut. Dokładnie tyle trwała decyzja Snikersa do kierownika " przytaszczyć mi to zaraz" I więcej świat nie widział tego cudeńka. A Snikers chyba dalej to przehandlował po po co mu kolejna setna waliza z kluczami. Pazerny Zenuś.

Pokaż wszystkie opinie (20)