Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
26 kwietnia 2019

Rada Miasta apeluje do premiera w sprawie oświaty

Rada Miasta apeluje do premiera w sprawie oświaty
fot. kb /jastrzebieonline

Podczas czwartkowego posiedzenia jastrzębskiej Rady Miasta jednogłośnie  przyjęto apel do premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie sytuacji w polskiej oświacie. Poniżej publikujemy jego treść.

Szkoła i przedszkole to nie tylko system działający, jak widać dość chaotycznie, ale przede wszystkim są to uczniowie, nauczyciele i rodzice. Gdy któreś z ogniw jest zerwane, atakowane, inne również stają się słabsze. Od wielu lat pracownicy oświaty służąc idei, uczniom i rodzicom byli zaniedbywani.  W ostatnich dniach stali się obiektem ataków szyderstw, kpin, a nawet obelg. Nie zasłużyli na to. Tymi pracownikami oświaty są nasi mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, których spotykamy przy naszych dzieciach i młodzieży. Dziś, domagając się swoich egzystencjonalnych praw do bycia.

Pracownicy oświaty są zamknięci w pokojach nauczycielskich. Z wielkim bólem odcięli się od reszty świata, swoich uczniów i nie jest im z tym dobrze. To jednak nie był ich wybór, to potrzeba czasu. W XXI wieku nauczyciele i pracownicy oświaty są wzorem również człowieczeństwa, które się im próbuje odebrać. Szkoła i edukacja to nie tylko nauka określonych przedmiotów, ale również wychowanie i postawy.

Dziś pracownicy oświaty przyjęli taką postawę i liczą na zrozumienie. Wszystkim pracownikom oświaty tak naprawdę chodzi o szkołę tworzoną przez nauczycieli, pracowników administracyjnych, rodziców i uczniów. Nie może być tak, że ze względów czysto politycznych, cynicznych, wyrachowanych ci, którzy nauczają, służą społeczeństwu, są pomijani. Pracownicy oświaty na to nie pozwalają. Mówią dość! Mówią nie! I my się pod tym podpisujemy, i prosimy o rozwiązanie konfliktu.

Apel uzyskał pozytywną opinię Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz NSZZ „Solidarność” jastrzębskich placówek oświatowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu

Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Prawdziwa Polska?29.04.2019 11:03

Upada. To widać po komentarzach. Kłamstwa, pomówienia, oszustwa to już zwyczajne działania. Polska pogrąża się kloace. Brawo Kaczyński. Osiągamy dno. Drożyzna taka, że wiele osób nie stać na porządne jedzenie. Jedzą to co najtańsze, choć to jest szkodliwe. Upadek opieki zdrowotnej jest bardzo widoczny. Upadek szkolnictwa przebiega zgodnie z planem rządu. Gdzie nie zajrzymy to nieszczęścia. Gospodarka trzyma się dzięki koniunkturze. Coraz więcej dramatów, coraz więcej upadków, coraz więcej napadów. Nawet w dotychczas spokojnym Jastrzębiu.
Jakiś typek "hawk" pisze celowe paszkwile. Rząd PO nie uchwalał w nocy ustaw, nie działał przeciw samorządności, i konstytucji, nie niszczył swoich wrogów. To były jego wady.

Lowerboj29.04.2019 6:09

Witam w ten deszczowy dzień, będący początkiem kolejnego tygodnia hejtowania wszystkich i wszystkiego ;-)

"z gorszego sortu"29.04.2019 0:09

Nie o taka Polske prawdziwie walczyli Jacek Kuron, Tadeusz Mazowiecki, Karol Modzelewski, Janek Wisniewski...i wielu bezimiennych...(a nie-nawet nieinternowany-prezes Kaczynski).
Czesc ich Pamieci!

Gość28.04.2019 23:41

Nie strasz nie strasz bo się ze.....sz przez wasz strajk na nieszczęście wygra pis wasze zachowanie chamstwo i pazernosc popchnie ludzi żeby oddali głos na pis bo wam się nie ugieli

hawk28.04.2019 22:05

a za rudego wiecej zarabialiscie? nagonka polityczna i tyle, komuchom zalezy by dorwac sie do władzy i zniszczyc to co naprawia PiS

"z gorszego sortu"28.04.2019 19:52

Arogancja i pogarda rządzących obróci się przeciwko nim - to tylko kwestia czasu...
Wybory w maju i październiku już to pokażą....choć patrząc na komentarze jastrzębian, na pewno nie w tym mieście. Ale czegóż się spodziewać po mieszkańcach, którzy dawniej wybierali tu KPN...
Słowa: "gorszy sort", "zdradzieckie mordy" prezesa Kaczyńskiego itd. Suweren pamięta i wie jak głosować...
I żadne kolejne 500+ nic tu nie da...Nie wszystkich da się kupić...

Jkm28.04.2019 13:45

Korwin!Korwin!Korwin!

Pokaż wszystkie opinie (37)