Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
Michał Woś
26 kwietnia 2019

W jastrzębskich szkołach są zwoływane rady klasyfikacyjne

W jastrzębskich szkołach są zwoływane rady klasyfikacyjne
fot. kb / jastrzebieonline.pl

W piątek rano odbyło się posiedzenie Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego jastrzębskich placówek oświatowych. Od poniedziałku również w jastrzębskich szkołach i przedszkolach strajk jest zawieszony. Jeszcze dzisiaj szkoły średnie przystępują do klasyfikacji maturzystów.

- Strajk się nie zakończył został tylko zawieszony. Jeśli rząd nie przedstawi nam zadowalających propozycji rozwiązania problemów oświaty, przy czym nie chodzi tylko i wyłącznie o postulaty płacowe, zostanie wznowiony. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała rozpoczniemy walkę o zmianę systemu oświaty we wrześniu, nie wykluczamy, że może to się stać wcześniej. Wszystko zależy od rozwoju wydarzeń. Nasz protest pokazał, że środowisko nauczycielskie jest jednością, potrafi mówić jednym, silnym, głosem - mówiła Agata Tucka-Marek, nauczycielka Zespołu Szkół nr 2.

Na wtorek zaplanowano inauguracje jastrzębskiego okrągłego stołu oświatowego, w którym wezmą udział m.in. nauczyciele, przedstawiciele władz miasta. Ma on na celu uporządkowanie spraw oświatowych na poziomie miasta. Rozpatrywane będą sprawy finansowe, ale też wszystkie inne związane z funkcjonowaniem szkół w Jastrzębiu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW ma nowego prezesa JSW ma nowego prezesa

Będzie 900 zł podwyżki. Ministerstwo znalazło pieniądze Będzie 900 zł podwyżki. Ministerstwo znalazło pieniądze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (57)
Tomek29.04.2019 12:31

Kiedy wyjdzie na jaw , że strajk był rotacyjny?
Codziennie część nauczycieli zglaszała chęć podjęcia pracy ,ale skoro uczniowie nie przyszli do szkoły to ..... uwaga - galerio nadciągam!

BYK29.04.2019 9:47

Niech rusza w końcu tyłki i biorą sie do pracy! Wstyd mi jest za nich,ze nie byli przy egzaminach swoich uczniów. To juz nie jest nauczyciel z powołania! NIE!

Lowerboj29.04.2019 6:13

Moi drodzy, po co wasze kłótnie głupie, wnet i tak wylądujemy w d...e! Niezadowolonym ze swojej pensji proponuję karierę w Czechach. Nie będę rozwodził się o wysokich płacach, premiach i odliczeniach od podatku. Wspomnę tylko o socjalu na dzieci, nawet pobierając nasze 500+. Na małe, maksymalnie czteroletnie dzieci, można pobierać nawet 1800zł miesięcznie. Pozdrawiam wszystkich hejterów, którzy mają mnie na celowniku ;-)

Do kefir28.04.2019 18:37

"A ten zły pis i tak i tak da Wam podwyżki"-ale podatków i to już po wyborach.

Do Adam28.04.2019 15:27

Nie wypowiadaj się w temacie, w którym nie masz zielonego pojęcia

Adam28.04.2019 13:06

Do nauczyciela
,,....Ten strajk otworzył nam oczy, musimy zacząć sami się szanować, nie robić tyle co wcześniej i to drodzy zawistni rodzice się zmieni niebawem".
Mam rozumieć , że bedziecie robić mniej?
Da się robić mniej, niż teraz robicie?
Otworzyć większą ilość szkół prywatnych, żeby rodzice mieli większy wybór dla swoich dzieci. Wtedy dopiero się otworzą oczy nauczycielom, i dotrze do nich że mentalnie zostali w głębokiej komunie.

Do nauczyciel28.04.2019 12:47

Niestety, nauczyciele, którzy nie nadają się do tego zawodu zostaną w szkole ( ponieważ myślą, ze są świetnymi belframi) , natomiast .... martwię się, ze z zawodu nauczyciela będą odchodzić ludzie, którzy są wspaniałymi pedagogami, którzy potrafią przekazać wiedzę i rozwinąć w uczniach pasję.

Pokaż wszystkie opinie (57)