Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
30 kwietnia 2019

Rusza remont Łazienek III

Rusza remont Łazienek III
fot. UM Jastrzębie

Lada dzień rozpocznie się remont zabytkowego obiektu w Parku Zdrojowym - Łazienek III. Na ten cel miasto pozyskało kwotę ok. 6,6 mln zł. 

Plan modernizacji zakłada dostosowanie, rozbudowę i rewitalizację istniejącego budynku. Unikatowym miejscem w Łazienkach III będzie umieszczony na tarasie punkt do obserwacji nieba oraz przyrody w jej wyższych partiach. Obserwatorium wyposażone będzie w specjalistyczny sprzęt. W odnowionym zabytkowym obiekcie planuje się także organizację wystaw, których tematem przewodnim będzie sztuka współczesna, a także warsztatów artystycznych. Dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią artyści fotograficy zapoznają młodych adeptów sztuki z fotografią analogową. Obiekt zostanie dostosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Miasto pozyskało na tą inwestycję prawie 6,6 mln złotych dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wynosi 9 mln 992 tysiące złotych. Roboty mają zakończyć się pod koniec roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego? Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego?

Będzie remont ulicy Jastrzębskiej Będzie remont ulicy Jastrzębskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
je06.05.2019 13:39

A kiedy remont Łazienek IV, bo straszą.... Można by tam kąpiele znowu zrobić, w solance albo w ziołach, chętnych byłoby wielu.

Znafca06.05.2019 6:30

@pedagog "u nas będą straszyć ruiny" Wystarczy, że straszą nowe miejsca pracy, a właściwie to ich brak pomimo medialnych zapowiedzi ich powstania. Okoliczne miasta i gminy potrafią się rozwijać, tylko my nie.

pedagog05.05.2019 9:15

Oj malkontenci! "Jeszcze się taki nie narodził, żeby wszystkim dogodził..." Są na to pieniądze, to trzeba robić! Inaczej kasa dostanie się komu innemu a u nas będą straszyć ruiny. Tyle w temacie.

Paula04.05.2019 18:48

CIEMNIA foto! Ekstra pomysl:)

Lowerboj03.05.2019 6:20

@Gość Jestem blond dziewczyna cud malina i w poniedziałek podchodzę do matury. Jak widać mam większe jaja od twoich, bo nawet podpisać się chociaż jakimś oryginalnym pseudonimem nie potrafisz. Emerytowany ryl?

Barbara02.05.2019 23:03

A ponoć miał tam być Urząd Stanu Cywilnego.Już jest zmiana...Szkoda....

Gość02.05.2019 12:02

@lowerboj masz rację słownik cię docenił a ty jesteś dno chłopina z niskim poczuciem własnej wartości ????

Pokaż wszystkie opinie (28)