Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
30 kwietnia 2019

Rusza remont Łazienek III

Rusza remont Łazienek III
fot. UM Jastrzębie

Lada dzień rozpocznie się remont zabytkowego obiektu w Parku Zdrojowym - Łazienek III. Na ten cel miasto pozyskało kwotę ok. 6,6 mln zł. 

Plan modernizacji zakłada dostosowanie, rozbudowę i rewitalizację istniejącego budynku. Unikatowym miejscem w Łazienkach III będzie umieszczony na tarasie punkt do obserwacji nieba oraz przyrody w jej wyższych partiach. Obserwatorium wyposażone będzie w specjalistyczny sprzęt. W odnowionym zabytkowym obiekcie planuje się także organizację wystaw, których tematem przewodnim będzie sztuka współczesna, a także warsztatów artystycznych. Dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią artyści fotograficy zapoznają młodych adeptów sztuki z fotografią analogową. Obiekt zostanie dostosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Miasto pozyskało na tą inwestycję prawie 6,6 mln złotych dofinansowania. Całkowity koszt inwestycji wynosi 9 mln 992 tysiące złotych. Roboty mają zakończyć się pod koniec roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zburzono ściany zabytkowego budynku - video Zburzono ściany zabytkowego budynku - video

Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
je06.05.2019 13:39

A kiedy remont Łazienek IV, bo straszą.... Można by tam kąpiele znowu zrobić, w solance albo w ziołach, chętnych byłoby wielu.

Znafca06.05.2019 6:30

@pedagog "u nas będą straszyć ruiny" Wystarczy, że straszą nowe miejsca pracy, a właściwie to ich brak pomimo medialnych zapowiedzi ich powstania. Okoliczne miasta i gminy potrafią się rozwijać, tylko my nie.

pedagog05.05.2019 9:15

Oj malkontenci! "Jeszcze się taki nie narodził, żeby wszystkim dogodził..." Są na to pieniądze, to trzeba robić! Inaczej kasa dostanie się komu innemu a u nas będą straszyć ruiny. Tyle w temacie.

Paula04.05.2019 18:48

CIEMNIA foto! Ekstra pomysl:)

Lowerboj03.05.2019 6:20

@Gość Jestem blond dziewczyna cud malina i w poniedziałek podchodzę do matury. Jak widać mam większe jaja od twoich, bo nawet podpisać się chociaż jakimś oryginalnym pseudonimem nie potrafisz. Emerytowany ryl?

Barbara02.05.2019 23:03

A ponoć miał tam być Urząd Stanu Cywilnego.Już jest zmiana...Szkoda....

Gość02.05.2019 12:02

@lowerboj masz rację słownik cię docenił a ty jesteś dno chłopina z niskim poczuciem własnej wartości ????

Pokaż wszystkie opinie (28)