Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
30 kwietnia 2019

Uwaga! Od 1 maja - zmieniony rozkład jazdy

Uwaga! Od 1 maja - zmieniony rozkład jazdy
fot. MZK Jastrzębie

Od maja obowiązywać będą nowe umowy na obsługę komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju i gmin ościennych. Skutkuje to zmienieniom rozkładem jazdy, który będzie obowiązywać od 1 maja.

Międzygminny Związek Komunikacyjny podpisze je z trzema przewoźnikami. Głównym wykonawcą będzie „PKM Jastrzębie Spółka z o.o”, który zrealizuje 65,4% wozokilometrów. Pozostałą część wykonają firmy: „PPUH Kłosok Andrzej Kołosok” i „Mikrus S.C.”. Umowa z PKM ma obowiązywać do końca lutego przyszłego roku. W międzyczasie gminy zrzeszone w MZK zdecydują, czy PKM stanie się podmiotem wewnętrznym Związku i z czasem przejmie całą komunikację na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Na terenie Jastrzębia od maja, w ramach komunikacji MZK, kursować będzie 39 autobusów. We wszystkich zainstalowany będzie system identyfikacji pasażerów, a więc czytniki e-biletów, monitoring i system nawigacji satelitarnej pojazdów GPS. Nastąpi także korekta rozkładu jazdy.

Najważniejsza zmiana w porównaniu do rozkładu obowiązującego obecnie to ograniczenie kursów na dworzec autobusowy znajdujący się przy ul. Północnej. W dalszym ciągu będą tutaj jeździć autobusy linii: 102 (Żory - Jastrzębie), 106 (z ul. Chlebowej przez Graniczną do ul. 1 Maja), 127 (Jastrzębie-Pawłowice) oraz linii 112 (z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Armii Krajowej przez centrum Jastrzębia do kopalni Borynia). Z wieloletniej analizy wynika, że z dworca korzysta niewielu pasażerów, a autobusy wożą bardzo często przysłowiowe powietrze. Dlatego też zmieniono trasy i godziny kursów części linii autobusowych.    

Rozkład jazdy po majowej korekcie będzie widoczny od najbliższej soboty na starym internetowym rozkładzie jazdy MZK, natomiast od 1 maja na nowym. Wymienione będą również tradycyjne, papierowe rozkłady jazdy umieszczane na przystankach.  

W lipcu natomiast planowana jest gruntowna zmiana rozkładu jazdy na terenie miasta. Wstępne propozycje przygotowane przez MZK trafią do urzędu miasta w Jastrzębiu-Zdroju w maju i na ich podstawie prowadzone będą dalsze konsultacje.

 

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK

PKM zostanie przekształcone w podmiot wewnętrzny? PKM zostanie przekształcone w podmiot wewnętrzny?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
mobil04.05.2019 16:15

Czekam az PKM będzie dla pasażera, a nie pasażer dla PKM. Dużo się musicie uczyć przykład brać z Krakowa od najlepszych.

Radio Teheran03.05.2019 9:13

"Uczniowie na zajęciach matematycznych czy informatycznych popracują nad tym i wyjdą całkiem fajne rozkłady jazdy."

Uczen to chyba nie, ale kazdy student informatyki, ktory pokochal badania operacyjne, da sobie rade.
Rowniez swietny przyklad mozliwosci zastosowania programowania deklaratywnego z ograniczeniami (constraint programming).
Swoja droga, siedzi tam facet nazywany specjalista od systemow transportowych.
Programista w swoim zyciu zawodowym ma wiele problemow do rozwiazania z przeroznych dziedzin. W rezultacie oznacza to permanentna nauke i zdobywanie wiedzy. Czemu ten specjalista nie wlaczy chocby gugla, nie kupi jakis ksiazek. Ukladanie rozkladu to klasyczny problem optymalizacyjny.

Dżordż prosto z drzewa03.05.2019 6:15

Nie wiem, co by się musiało stać, aby zlikwidowac MZK. Nic nie da się zrobić. Tak, jak z finansowanymi za unijne pieniądze projektami, one po prostu muszą trwać. Tak samo jest z MZK po powołaniu na szefa wszystkich szefów, najzdolniejszego jastrzębianina, którego wisienką w CV było samozatrudnienie. Roman F. is debeściak!

Barbara02.05.2019 23:27

Masakra,jastrzębskie autobusy to jeszcze są ok. ale do tych innych ani z wózkiem ani na wózku inwalidzkim nie wsiądziesz....

Pasażer02.05.2019 20:46

Mamy takie mądre karty do odbijania w komunikacji. A rozkład jazdy do bani. Czemu nie przeanalizować tras i ilości podróżnych komunikacji na podstawie właśnie odbijanych kart.
Jeżeli szanowna a niepotrzebna biurokracja w MZK tego nie potrafi. To udostępnijcie te dane dla uczni szkół. Uczniowie na zajęciach matematycznych czy informatycznych popracują nad tym i wyjdą całkiem fajne rozkłady jazdy.
A personel z MZK dać właśnie do tych szkół celem mycia korytarzy i sal lekcyjnych. Za darmo w ramach rekompensaty.

Gość zołza z zofiówki 02.05.2019 18:13

Drogie MZK czas na zmianę czasu ,Wasze zegarki na przystankowych wyświetlaczach spóżniają się o 15-20 minut przykład -przystanek na pszczyńskiej przy grodzkiej.Dzięki wspaniałej pogodzie poszłam pieszo z załadowaną na 20 zeta kartą MZK.Można, można do domu wróciłam ze znajomymi taxi za 7 zeta .7:3= taniej niż MZK ma bilety

Lowerboj02.05.2019 7:55

Sensu ani racjonalności na próżno szukać. Poza tym zwykłych podróżnych korzystających z komunikacji miejskiej nie interesują czy autobusy jeżdżą z logo PKM, MZK czy kogoś zupełnie innego. Byle autobusy jeździły.

Pokaż wszystkie opinie (28)