Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
30 kwietnia 2019

15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej. 500 flag do wzięcia

15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej. 500 flag do wzięcia
fot. pixabay

2 maja wspólnie świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Miasto dla jastrzębian przygotowało 500 flag i wspólny przemarsz ulicami Jastrzębia-Zdroju.

W zeszłym roku jastrzębianie licznie uczestniczyli w święcie flagi. Kilkaset osób tego dnia utworzyło wzdłuż głównej arterii miasta, piękną biało-czerwoną o długości 550 metrów.

- Mieszkańcy naszego miasta mają ogromny szacunek do narodowych symboli. I pokazują za każdym razem, że potrafią się w ich obliczu zjednoczyć i integrować - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Okazja ku temu, by znów dumnie ponieść biało-czerwone flagi będzie 2 maja. Tego dnia zapraszamy wszystkich na godzinę 17.00 na parking przed kinem Centrum. Chcąc uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, przejdziemy ulicami miasta na OWN. Dla uczestników tego wydarzenia, miasto przygotowało 500 flag.

Przy dźwiękach orkiestry dętej Jastrzębskiej Spółki Węglowej przejdziemy spod kina Centrum na OWN. Tam uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry Joachima Paczyńskiego, działającej przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju.

W zależności od warunków pogodowych, będzie też okazja do wspólnego grillowania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem

Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość03.05.2019 17:20

Kto zapłacił za te flagi?

Lowerboj03.05.2019 11:24

@Wlkp Niestety, mieszkając w króliczoku jesteś skazany na tego typu atrakcje. Jeśli chcesz ciszę u siebie i za oknem to koniecznie musisz mieć dom, najlepiej w ustronnej dzielnicy. Wszak w J-biu zarabia się najlepiej w PL!

Wlkp02.05.2019 21:05

A my na Wielkopolskiej doczekaliśmy się w końcu atrakcji w lokalu Fox! Pięknie zaczęli, w swięto flagi! Rodacy bawią się na całego, świętując w typowy sposób - głośno i radośnie..wszystko było by ok gdyby to było z dala od zabudowań mieszkalnych. Kto chce świętować w inny sposób, np.w ciszy mieszkania, przed tv, czytając, nie ma szans. Musi się podporządkować obecnemu systemowi - chleba (wszystkie +) i igrzysk (disco polo)...

Jas02.05.2019 19:40

Ale psychole tutaj piszą.

Tępy ryl02.05.2019 10:32

Tak weszliśmy do unii i zostaliśmy wysypiskiem zachodniej Europy!!! Unia to ZSRR. ,zacznijcie myśleć samodzielnie ,

Inżynier bolek02.05.2019 9:21

15 lat pod dyktandem Niemiec i Brukseli

Bgc02.05.2019 6:41

Zly, swieta prawda! Szacun!

Pokaż wszystkie opinie (24)