Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 kwietnia 2019

15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej. 500 flag do wzięcia

15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej. 500 flag do wzięcia
fot. pixabay

2 maja wspólnie świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Miasto dla jastrzębian przygotowało 500 flag i wspólny przemarsz ulicami Jastrzębia-Zdroju.

W zeszłym roku jastrzębianie licznie uczestniczyli w święcie flagi. Kilkaset osób tego dnia utworzyło wzdłuż głównej arterii miasta, piękną biało-czerwoną o długości 550 metrów.

- Mieszkańcy naszego miasta mają ogromny szacunek do narodowych symboli. I pokazują za każdym razem, że potrafią się w ich obliczu zjednoczyć i integrować - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Okazja ku temu, by znów dumnie ponieść biało-czerwone flagi będzie 2 maja. Tego dnia zapraszamy wszystkich na godzinę 17.00 na parking przed kinem Centrum. Chcąc uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, przejdziemy ulicami miasta na OWN. Dla uczestników tego wydarzenia, miasto przygotowało 500 flag.

Przy dźwiękach orkiestry dętej Jastrzębskiej Spółki Węglowej przejdziemy spod kina Centrum na OWN. Tam uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry Joachima Paczyńskiego, działającej przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju.

W zależności od warunków pogodowych, będzie też okazja do wspólnego grillowania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieś Biało-Czerwoną Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieś Biało-Czerwoną

Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość03.05.2019 17:20

Kto zapłacił za te flagi?

Lowerboj03.05.2019 11:24

@Wlkp Niestety, mieszkając w króliczoku jesteś skazany na tego typu atrakcje. Jeśli chcesz ciszę u siebie i za oknem to koniecznie musisz mieć dom, najlepiej w ustronnej dzielnicy. Wszak w J-biu zarabia się najlepiej w PL!

Wlkp02.05.2019 21:05

A my na Wielkopolskiej doczekaliśmy się w końcu atrakcji w lokalu Fox! Pięknie zaczęli, w swięto flagi! Rodacy bawią się na całego, świętując w typowy sposób - głośno i radośnie..wszystko było by ok gdyby to było z dala od zabudowań mieszkalnych. Kto chce świętować w inny sposób, np.w ciszy mieszkania, przed tv, czytając, nie ma szans. Musi się podporządkować obecnemu systemowi - chleba (wszystkie +) i igrzysk (disco polo)...

Jas02.05.2019 19:40

Ale psychole tutaj piszą.

Tępy ryl02.05.2019 10:32

Tak weszliśmy do unii i zostaliśmy wysypiskiem zachodniej Europy!!! Unia to ZSRR. ,zacznijcie myśleć samodzielnie ,

Inżynier bolek02.05.2019 9:21

15 lat pod dyktandem Niemiec i Brukseli

Bgc02.05.2019 6:41

Zly, swieta prawda! Szacun!

Lowerboj02.05.2019 6:02

@Lowergłupek W Bytomiu? No to jeszcze lepiej. Oczywiście w złym tego słowa znaczeniu. Idąc twoim tokiem myślenia to jest nawet lotnisko jastrzębskie. W Pyżowicach, ale kiedyś może będzie ono gdzieś indziej. Masakra!

zły01.05.2019 14:00

Smutny to czas dla mojej umęczonej ojczyzny... Ale skąd ta banda "Bohatyrowiczów" ma czerpać informację o tym co się dzieje w Polsce i na świecie? Z mediów typu tw-n, polsat czy tvp?
Sprawa jest prosta, jak budowa cepa. UE to masoński twór multi-kulti. Realizują kanalie kilku pieczeni na jednym ogniu: zniszczenie chrześcijaństwa oraz rodziny (i kultury - np. przez permanentną promocję zboczeń), ograniczenie populacji białego człowieka (na "siłe" się nie da, więc przez pranie mózgów na uczelniach i medialnie oraz tzw. "wyzwalanie" kobiet - ale tylko białych...), propagowanie budowy "globalnej wioski" bez granic, wprowadzanie totalnego nadzoru nad wszystkimi ludźmi (w imię "bezpieczeństwa" kamery, czipy itd.) i przepływem pieniędzy (wycofywanie gotówki - rządy banksterów z wall street), wprowadzanie niszczących pomysłowość i samodzielność pakietów socjalnych, walka z wszelką niezależnością (poprzez walkę z tzw. "hejtem" i "faszyzmem") itd.itp.
Podsumowując: więcej wpłacamy, niż dostajemy. To oczywiste. Ale w w/w mediach słyszymy inne banialuki. Rozsądni ludzie muszą poczekać, aż ten parchaty twór runie jak zsrr (kwestia czasu). Oby jak najszybciej...

Miro01.05.2019 10:47

UE to twór, który zabiera tożsamość, tradycję i wszystkie nasze dobra. Z czego się cieszyć? To największy błąd. Moglibyśmy być niezależnym krajem i żyć w spokoju bez narzucania sobie ich chorych pomysłów.

Pokaż wszystkie opinie (24)