Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
5 maja 2019

Jastrzębie rozkwitło kolorami

Jastrzębie rozkwitło kolorami
fot. pixabay

Różnobarwne kwiaty zdobią już jastrzębskie skwery. Tylko tej wiosny w naszym mieście zostanie posadzonych ponad 10 tysięcy kwiatów i roślin ozdobnych.

 

Trzeba przyznać, że serce rośnie, gdy tuż po szarościach zimy pojawią się pierwsze wiosenne akcenty. A tych nie zabraknie w Jastrzębiu-Zdroju.

Różnobarwne kwiaty powoli ozdabiają jastrzębskie skwery. Pojawią się w wieżach kwiatowych, w donicach i na zielonych skwerach. Jako akcent kolorystyczny, na rondach i zieleńcach. Łącznie do końca maja posadzonych zostanie ponad 10 tysięcy roślin.

- Do obsadzania wybieraliśmy kwiaty, które będą stanowiły piękną dekorację i długo kwitły. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ale przytoczę chociaż kilka: prymule, begonie, stokrotki, aksamitki oraz bratki - mówi Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

Tradycyjnie też trwa czyszczenie miasta po zimie. Na ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych już od marca pracują ekipy porządkowe. Trwa usuwanie zanieczyszczeń, zamiatanie, czy też oczyszczanie wpustów ulicznych.

By miasto prawdziwie wiosennie rozkwitło, rozpoczęła się pielęgnacja żywopłotów, drzew i krzewów. Przycinana jest też trawa, grabione są liście. Dopełnieniem wiosennych porządków jest mycie i drobne naprawy wraz z malowaniem ławek.

Na utrzymanie letnie w budżecie miasta zabezpieczono ponad 8 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Skatepark ma nową nawierzchnię Skatepark ma nową nawierzchnię

Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
je06.05.2019 16:41

Tulipany po przekwitnięciu trzeba wykopać i zamoczyć w roztworze przeciwko zarazie grzybowej, wysuszyć, przechować w chłodnym miejscu, na jesień znowu zakopać. Zrobi to ktoś. zapewne nie i te cebulki tulipanów przepadną. Ale jaki problem? Mieszkańcy przecież zapłacą za nowe.

Radio Teheran06.05.2019 13:45

"Czemu umiecie tylko krytykować?"

No wlasnie, czemu?
Urzednicy sie tak staraja, przychodza po 5 dniach do pracy a tu zadnego aplauzu.

Kkk06.05.2019 13:31

Piwo z Bytomia, praca w Czechach, sedes z bakelitu. Wypisz, wymaluj to obraz współczesnego jastrzębianina ;-)

Gość06.05.2019 13:08

Piwo z Bytomia ale czynsz za own 500 zł dla tego Pana bo można zarobić na kimś innym za lody czynsz 5000 zł. Nie ma inwestorów bo jest kumoterstwo.

Xxx 06.05.2019 13:02

Czemu umiecie tylko krytykować? Tacy twardzi nie podoba się to jedz gdzie indziej, albo sam rusz dupe jeden z drugim bo takie teksty są słabe i wyraża ciebie jako zwykła cip.

je06.05.2019 12:44

Tydzień kwitło i kitło

Radio Teheran06.05.2019 10:47

"Szkoda że gospodarka nie nie rozkwita."
Jak to nie, pochody, obchody, jarmarki, festyny, zapach kielbasy wprowadzil Pania Prezydent w dobry nastroj, ze az nowe zdjecie kwitnacego Jastrzebia z lotu ptaka opublikowala.

Pokaż wszystkie opinie (12)