Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
6 maja 2019

Czy będzie kolejny strajk? Zarabiają mniej niż 2 tys. zł

Czy będzie kolejny strajk? Zarabiają mniej niż 2 tys. zł
fot. Poczta Polska

Na poniedziałek, 6 maja, pracownicy Poczty Polskiej planują akcję protestacyjną.  Żądają podwyżek wynagrodzeń. Początkujący listonosz zarabia mniej niż 2 tys. zł na rękę. 

Solidarność działająca w Poczcie Polskiej domaga się podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników o 500 zł brutto z wyrównaniem od 1 lutego tego roku. W firmie trwa spór zbiorowy. Związkowcy zapowiadają akcje protestacyjne.

- Nasza cierpliwość się już wyczerpała, ludzie ciężko pracują, a zarabiają niewiele. Listonosz, który zaczyna pracę dostaje mniej niż 2 tys. zł na rękę. Zarobki w okienkach pocztowych są niewiele wyższe. Za takie pieniądze trudno utrzymać rodzinę - mówi Danuta Dyszy, przewodnicząca Organizacji Podzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Chorzowie cytowana przez Śląsko-Dąbrowską Solidarność.

6 maja w Poczcie Polskiej rozpocznie się akcja protestacyjna. Pracownicy ubiorą żółte kamizelki, do których przypięte zostaną znaczki z napisem: „Żądamy podwyżek wynagrodzeń”. Protest potrwa do 10 maja. Związkowcy zapowiadają także manifestację w Warszawie, która miałaby się odbyć na początku czerwca.

Poczta Polska jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Posiada 7,5 tys. placówek i zatrudnia blisko 80 tys. pracowników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie zakaz strajku dla nauczycieli? Będzie zakaz strajku dla nauczycieli?

Chcą podwyżki o 500 zł Chcą podwyżki o 500 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Oj tam, oj tam10.05.2019 8:43

@ja Biedronka i 5700zł? Chyba sobie żartujesz ze mnie i innych ludzi. Tyle to ja tam za zakupy płacę miesięcznie.

ja09.05.2019 22:20

zapraszam do biedronki 5700zl

Lowerboj09.05.2019 13:36

Drodzy bracia pocztowcy! Nie dalej jak dzisiaj na stronie głównej wp, jednym z ważniejszych tematów dnia była możliwość podjęcia pracy w Republice Czeskiej wraz z konkretnymi kwotami. Biją na łeb wasze, więc zapraszam

Pracownik07.05.2019 5:52

@do Dżordż..... A ty co, jastrzębski przedsiębiorca, zatrudniający za najniższa krajową po 12 godzin dziennie?

do Dżordż.....06.05.2019 21:24

Ty to se możesz nadzorować, ale chomika w klatce, psycholku-lowerboju.

inzynier BOLEK06.05.2019 21:23

Przynajmniej listonosz coś robi dla ludzi,a nauczyciel?

do "zły"06.05.2019 20:10

"Prawda !", zapomniałeś w swoim nicku dopisać "komsomolska". A dlaczego miałby tak napisać. Komsomolska to partia PiS, która z premedytacją oszukuje tych, którzy nie potrafią zrozumieć co się dzieje i wierzą wszystkim.
A pisząc o kierowcach sygnalizujących swoje przywiązanie do religii, ma całkowitą rację. Ja też zauważyłam takie zachowania wbrew etyce i kulturze, która u nas wynika z chrześcijaństwa.

Pokaż wszystkie opinie (22)