Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
Michał Woś
6 maja 2019

Czy będzie kolejny strajk? Zarabiają mniej niż 2 tys. zł

Czy będzie kolejny strajk? Zarabiają mniej niż 2 tys. zł
fot. Poczta Polska

Na poniedziałek, 6 maja, pracownicy Poczty Polskiej planują akcję protestacyjną.  Żądają podwyżek wynagrodzeń. Początkujący listonosz zarabia mniej niż 2 tys. zł na rękę. 

Solidarność działająca w Poczcie Polskiej domaga się podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników o 500 zł brutto z wyrównaniem od 1 lutego tego roku. W firmie trwa spór zbiorowy. Związkowcy zapowiadają akcje protestacyjne.

- Nasza cierpliwość się już wyczerpała, ludzie ciężko pracują, a zarabiają niewiele. Listonosz, który zaczyna pracę dostaje mniej niż 2 tys. zł na rękę. Zarobki w okienkach pocztowych są niewiele wyższe. Za takie pieniądze trudno utrzymać rodzinę - mówi Danuta Dyszy, przewodnicząca Organizacji Podzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej w Chorzowie cytowana przez Śląsko-Dąbrowską Solidarność.

6 maja w Poczcie Polskiej rozpocznie się akcja protestacyjna. Pracownicy ubiorą żółte kamizelki, do których przypięte zostaną znaczki z napisem: „Żądamy podwyżek wynagrodzeń”. Protest potrwa do 10 maja. Związkowcy zapowiadają także manifestację w Warszawie, która miałaby się odbyć na początku czerwca.

Poczta Polska jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Posiada 7,5 tys. placówek i zatrudnia blisko 80 tys. pracowników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rząd obiecał, miasto zapłaci nauczycielom Rząd obiecał, miasto zapłaci nauczycielom

Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany Szef nauczycielskiej "Solidarności" nie został odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Oj tam, oj tam10.05.2019 8:43

@ja Biedronka i 5700zł? Chyba sobie żartujesz ze mnie i innych ludzi. Tyle to ja tam za zakupy płacę miesięcznie.

ja09.05.2019 22:20

zapraszam do biedronki 5700zl

Lowerboj09.05.2019 13:36

Drodzy bracia pocztowcy! Nie dalej jak dzisiaj na stronie głównej wp, jednym z ważniejszych tematów dnia była możliwość podjęcia pracy w Republice Czeskiej wraz z konkretnymi kwotami. Biją na łeb wasze, więc zapraszam

Pracownik07.05.2019 5:52

@do Dżordż..... A ty co, jastrzębski przedsiębiorca, zatrudniający za najniższa krajową po 12 godzin dziennie?

do Dżordż.....06.05.2019 21:24

Ty to se możesz nadzorować, ale chomika w klatce, psycholku-lowerboju.

inzynier BOLEK06.05.2019 21:23

Przynajmniej listonosz coś robi dla ludzi,a nauczyciel?

do "zły"06.05.2019 20:10

"Prawda !", zapomniałeś w swoim nicku dopisać "komsomolska". A dlaczego miałby tak napisać. Komsomolska to partia PiS, która z premedytacją oszukuje tych, którzy nie potrafią zrozumieć co się dzieje i wierzą wszystkim.
A pisząc o kierowcach sygnalizujących swoje przywiązanie do religii, ma całkowitą rację. Ja też zauważyłam takie zachowania wbrew etyce i kulturze, która u nas wynika z chrześcijaństwa.

Pokaż wszystkie opinie (22)