Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
7 maja 2019

"JSW dba o bezpieczeństwo pracowników"

"JSW dba o bezpieczeństwo pracowników"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rok po tąpnięciu w kopalni Zofiówka odsłonięto tablicę poświęconą górnikom, który ponieśli śmierć w wyniku tąpnięcia w dniu 5 maja 2018 roku.

Mimo zaangażowania wszystkich sił i środków pięciu górników nie udało się jednak uratować. 

- To wydarzenie pokazuje, że natura co jakiś czas uczy nas wielkiej pokory, ale też wskazuje na to, że ta praca - praca w sektorze wydobywczym, w branży górniczej ­- w sposób naturalny woła o szacunek. Woła o właściwe i trafne decyzje, byśmy z wielką atencją podchodzili do tego, co ziemia pozwala nam wydobyć - powiedział w Jastrzębiu–Zdroju Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Rodzinom poszkodowanych górników udzielono wsparcia. Wypłacono odszkodowania, bliskich objęto opieką psychologiczną, a pięć górniczych wdów znalazło zatrudnienie w kopalni Borynia - Zofiówka - Jastrzębie. Ponadto, zmieniono funkcjonowanie kopalnianych stacji ratownictwa górniczego wprowadzając m.in. czterozmianowy system pracy i zwiększając stan osobowy drużyn. W Ruchu Zofiówka powstał Centralny Magazyn Ratowniczy. JSW podjęła też działania związane z wdrożeniem łączności radiowej i systemu identyfikacji i monitoringu pracowników przebywających pod ziemią. W tym celu zakupiono 170 km światłowodów i 242 km kabla promieniującego. 

- W tej trudnej i niebezpiecznej pracy górnika, mimo wszystkich uwarunkowań najważniejszy jest człowiek, jego bezpieczeństwo i jego życie. Dlatego pracodawcy, Jastrzębskiej Spółce Węglowej, chcę podziękować, za to że w swoich działaniach bezpieczeństwo pracowników traktuje priorytetowo i na ten kierunek działalności przeznacza odpowiednie środki - powiedział w Ruchu Zofiówka Sławomir Kozłowski, przedstawiciel reprezentatywnych związków zawodowych JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?  Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?

W kopalni JSW ruszyła ściana na pilota W kopalni JSW ruszyła ściana na pilota

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
do teherana07.05.2019 21:43

Dodaj tylko do wszystkiego. Że Krakowski mital produkuje stal marnej jakości a chce ją sprzedawać jako towar pierwsza klasa.
Z tego samego powodu huta Katowice zwiększa produkcję stali. A to ten sam koncern tylko inna linia technologiczna i stal pierwsza klasa.

Gość07.05.2019 21:10

Dobro i bezpieczenstwo pracownikow, wystarczy zaczerpnac wiedzy ile jest obecnie toczonych spraw o wypadek w pracy i ile jest pozwow, i propaganda obalona.... nagminne lamanie praw pracowniczych np na zofiowce sciana b3 nagminne zostawanie w temperaturze :)

Radio Teheran07.05.2019 21:01

@Zapobiegliwy
Huta im. Lenina, w Krakowie, ostatnio w indyjskich rekach, zatrzymuje produkcje, zapotrzebowanie na niezbedny swiatu koks diabli wzieli.

Zapobiegliwy07.05.2019 19:22

Akcje po 52 zł , JSW największy spadek na dzisiejszej sesji na GPW , już drony , wodór , autobusy nanorurki , i Innowacje nie pomogą.

Srk07.05.2019 15:37

To jest podpucha zrobione to będzie po to żeby widzieli kto ile pracuje. Bo będzie czujnik ruchu zamontowany. A później po miesiącu będą wzywac i dadzą wydruk kto ile pracowal.wiem z nie oficjalnego źródła. Zycze powodzenia

Gurnik pszodowy z Zofiufki07.05.2019 12:50

Te Zapobiegliwy, teras miałbyś dydidende, a tak nie masz. I co, zatkao kakało? Ja mam mnustfo akcyji joteswó!

je07.05.2019 12:23

zabawiają się głupotami, a akcje lecą na pysk, zaraz znowu będą po 5 zł

Pokaż wszystkie opinie (16)