Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
7 maja 2019

Chcą podwyżki o 500 zł

Chcą podwyżki o 500 zł
fot. pixabay

Pracownicy Poczty Polskiej domagają się podwyżki wynagrodzenia o 500 zł brutto. Poczta Polska przedstawiła stanowisko w tej sprawie, które publikujemy w całości. 

 

30 kwietnia odbyło się spotkanie pracodawcy z reprezentatywnymi związkami zawodowymi dotyczące projektu planu funduszu wynagrodzeń osobowych na rok 2019, zgodnie z zasadami określonymi w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy. Partnerzy społeczni nie zgłosili żadnych wniosków dotyczących innego podziału środków funduszu wynagrodzeń, niż zaproponowany przez stronę pracodawcy. Strona społeczna wystosowała ponownie postulat związany z podniesieniem wynagrodzenia i zwiększeniem funduszu wynagrodzeń.

Podczas spotkania omawiano także postulat NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, zgłoszony w trybie sporu zbiorowego dotyczący podniesienia wynagrodzenia o 500 zł brutto na etat. Drugi uczestnik spotkania Związek Zawodowy Pracowników Poczty zgłosił postulat zwiększenia wynagrodzenia o 400 złotych na etat. Pracodawca podtrzymał  propozycję  wzrostu funduszu wynagrodzeń w 2019 wobec roku 2018 o 5,6 proc.  i wyraził wolę dalszych rokowań na temat wzrostu wynagrodzeń. Jednocześnie pracodawca zaprosił do kontynuowania rozmów  w przyszłym tygodniu. 

Obecne postulaty organizacji reprezentatywnych wiążą się ze zwiększeniem kosztów wynagrodzeń do kwoty 660 mln w tym roku. Dalszy wzrost wynagrodzeń to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed Pocztą Polską w obszarze polityki kadrowej. Od 2016 roku systematycznie i zgodnie z założoną strategią podnoszone są zarobki. W efekcie, przeciętny koszt wynagrodzenia na pracownika (włączając wynagrodzenie zasadnicze, premie, dodatek stażowy i inne dodatkowe świadczenia i pochodne) wzrósł średnio o 1 200 zł brutto na etat. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii

Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość08.05.2019 14:44

No nie wiem jak z tymi zarobkami na poczcie. Bo listonosze biją się o swoje rewiry. Profity mają z małych paczuszek za pobraniem i zostawianą resztą. - Większe paczki pocztex wozi. A na dodatek jak to powiedział jeden z listonoszy bo oni to też przecie pocztowcy. >>Panie ja 3-3,5 koła na resztówkach od emerytów wyciągam. i na paliwo mi dają do auta a ja na gazie śmigam to zaś mam taniej.<<

Była07.05.2019 23:59

Pani niemiłej z liścia dać,cennik od 1/04 zwala z nóg (to nie prima aprilis), ogrom pracowników ma wyższe wykształcenie... marnują swój potencjał w tej firmie...

Tępy ryl07.05.2019 15:28

A wy zamiast głupio komentować zajmijcie się wychowaniem swoich Baborów a nie hodowlą. Niech każdy walczy o swoje

Elka07.05.2019 15:27

Lepiej na socjalu siedzieć niż pracować , dzięki Jarkowi . Ty głupi pracuj , aż Ci garb wyrośnie . I bardzo dobrze , niech strajkują . Nie dziwię się, lepiej dzieci rodzić i w domu siedzieć , niż za 1700 zasuwać z przesyłkami po całym mieście.

Gość07.05.2019 13:24

Na koszulkach powinni mieć napis " będę miła dla klienta"
Jedna z pan na Łowickiej aż prosi się dostać z liścia na dzień dobry za każdym razem. Nie dość że wredna dla klientów to dla swoich podwładnych to samo. A jak wszystko załatwisz i krzyżówki nie kupisz to potrafi nawet mordę wydrzeć.

Dżordż prosto z drzewa07.05.2019 12:48

@Słońce Peru Zejdź na ziemię. Jak ma poszukać sobie innej pracy ktoś, kto nie miał do szkoły pod górkę albo rzucał w nią kamieniami? Teraz taki delikwent będzie miał żal do całego świata, że nie zdobył wykształcenia ;-)

Słońce Peru07.05.2019 8:13

Może trzeba poszukać innej pracy???skoro taka cienka kasa?

Pokaż wszystkie opinie (9)