Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
8 maja 2019

Kto był sprawcą fałszywych alarmów?

Kto był sprawcą fałszywych alarmów?
fot. KMP Jastrzębie

We wtorek, w drugim dniu matur, kilka jastrzębskich placówek edukacyjnych otrzymało groźby o podłożeniu ładunków wybuchowych. Jak się okazało były one fałszywe.

Teraz policjanci ustalają, kto był sprawcą tych alarmów. W tym celu przy Komendzie Głównej Policji działa specjalna grupa funkcjonariuszy, zajmująca się tym zadaniem.

Mundurowi przypominają, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich głupich żartów są jednak ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, takie osoby muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji,  czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czego policjanci szukali w szkole? Czego policjanci szukali w szkole?

Trwa ogromny remont za 18 mln Trwa ogromny remont za 18 mln

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Hmm...09.05.2019 3:24

Lowerboj...to szykuj zagryche,Ja przybęde z %.Może pozostali też jakiś wkład wniosą.

ja08.05.2019 20:47

Ministrze B. do akcji

Lowerboj08.05.2019 17:00

@Myszka Miki Czy ja wiem? Skoro Lowerboj to Dżordż prosto z drzewa, a Dżordż prosto z drzewa to Anka Pisanka, to czy Lowerboj jest Anką Pisanką? Mam pomysł żeby to arbitralnie ustalić. Pojedźmy do niego wszyscy i zapytajmy! Go albo ją.

Myszka Miki08.05.2019 14:05

Pierwszy raz się muszę zgodzić z Lowerbojem, czy tam Dżordżem z drzewa.

Radio Teheran08.05.2019 8:17

Pisowska prowokacja.
Tego pajaca z kodu też pewnie pis wynajął.

Dżordż Lowerboj08.05.2019 8:09

UBywatele RP, KODomici, tęczowi degeneraci, feministki oraz każdy fanatyk (P)rzestępczej (O)rganizacji.

Bronko08.05.2019 7:33

Zadzwońcie do kodu albo kramka.