Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
8 maja 2019

Akcje JSW spadają - 52,40 zł

Akcje JSW spadają - 52,40 zł
fot. shutterstock

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosła duże spadki wartości akcji. Papiery JSW spadł o 6,5 procent.

Cena akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyniosła 52,40 po zamknięciu wczorajszej sesji. Eksperci giełdowi spekulują, że powodem tego może być oświadczenie firmy ArcelorMittal, głównego odbiorcy jastrzębskiego węgla. Poinformowano, iż zamierza ograniczyć produkcję stali w Europie i m.in. wygasić piec w krakowskiej hucie.

JSW od razu zareagowała wyjaśniając, że komunikat ArcelorMittal dotyczy czasowego wyłączenia wielkiego pieca, co nie oznacza wstrzymania pracy koksowni, która może dostarczać koks do innych hut Grupy ArcelorMittal. W związku z tym JSW nie przewiduje znaczących zmian poziomu dostaw węgla koksowego do ArcelorMittal.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych? Spółki państwowe lecą na dół. JSW wypadnie z grupy najlepszych?

Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki  Najazdu górników na Warszawę nie będzie. Są podwyżki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
Do Dżordż prosto z drzewa Dziś o 8:3409.05.2019 13:47

Były takie plany. Mittal chciał mieć JSW na własność. Najbardziej gaciami trzepały ZZ. Wiadomo z jakich powodów. Założenia były jasne miał kupić dół, zakłady przeróbcze i zatrudnionych ludzi zostawić. Biurokracja i ZZ obcięte do minimum. Cała akcja z przed około 15-18 lat. Najwięcej mieszali w tym związkowcy Boryńscy.

do teherana09.05.2019 11:57

Mylisz się właścicielu małego mózgu. Dali nam do rozpatrzenia na nowo grafik urlopowy. Po to żeby w ramach możliwości poprzesuwać i zrezygnować z niektórych pozycji. Praca pełną para a nawet i więcej. Od 2 tygodni mamy sporo kolegów z oddziału Krakowskiego do przeszkolenia na naszym obiekcie. Plotka głosi że będą nawet przyjęcia z miejscowego PUPu.
Jak by cię to interesowało i potrafisz czytać ze zrozumieniem to poczytaj na portalach branżowych. Tam wiele więcej piszą.

Adam09.05.2019 9:17

Węgiel i górnicy to produkt uboczny dla JSW.

Dżordż prosto z drzewa09.05.2019 8:34

Myślę, że ZZ z JSW i ArcelorMittal powinny wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie. Aby rokowania mogły przebiegać w sprzyjających do tego warunkach, należałoby w połowie drogi między siedzibami obu firm wybudować międzyzwiązkowe centrum dialogu. A najlepiej to w pobliżu Pyżowic. Tłuste koty będą mogły tam otworzyć filię swoich biur podróży, żartobliwie tylko i prześmiewczo nazywanymi przez resztę społeczeństwa ZZ.

menel08.05.2019 21:46

o to chodzi ,2021r nadchodzi ,ktoś to łyknie za przysłowiową złotówkę jak było z hutami i interes będzie kwit.

Radio Teheran08.05.2019 21:14

"Robię tam na ciężkim sprzęcie przy wytopie"

No to raczej szukaj roboty.

JApiszon08.05.2019 21:11

A tera beneficjenty 500 + bendziecie płacić za wszystko co kupujecie odpowiednio wiencej.
Utrzymanie dojnej ojczyzny kosztuje , nima nic ZA DARMO!

Pokaż wszystkie opinie (45)