Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
8 maja 2019

Będzie zakaz strajku dla nauczycieli?

Będzie zakaz strajku dla nauczycieli?
fot. pixabay

Strajk nauczycieli, także w Jastrzębiu, wywołał różne skrajne reakcje. Tymczasem do Sejmu RP wpłynęła petycja zakazująca w przyszłości podejmowania takich akcji.

W dniu 5 kwietnia do Sejmu RP wpłynęła Petycja w sprawie inicjatywy ustawodawczej w zakresie wyłączenia prawa pracowników oświaty do strajku w przypadku, gdyby skutkował on naruszeniem prawa uczniów do opieki i nauki.  

11 maja pismo zostało skierowane do Komisji Spraw i Petycji. Oznacza to nadanie oficjalnego biegu dokumentu. Teraz posłowie zapoznają się, że szczegółowymi zapisami przedstawionymi przez wnioskodawców. Możliwe są dwa rozwiązania. Jedno - na tej analizie zakończy się sprawa zakazu strajku dla nauczycieli, drugie - dalsze procedowanie, a w efekcie uchwalenie odpowiednich zmian do ustawy oświatowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Budowa sali koncertowej  przerwana. Pieniądze zmarnowane? Budowa sali koncertowej przerwana. Pieniądze zmarnowane?

Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Roczny płatny urlop dla zdrowia : )16.06.2019 18:39

I bardzo dobrze! Do roboty!
Zamiast epatować nas widokiem jednego z dwóch pasków, pokażcie PiT-y!

Gość09.05.2019 23:13

Nie takie rzeczy zmieniali nic ci konstytucja nie zapewnia.

Gość09.05.2019 20:29

Konstytucja to zapewnia,a kto łamie konstytucje?

Gość09.05.2019 18:40

Jak tylko placówka publiczna podejmie strajk won na bruk. Na ich miejsce są inni postepowi rozwojowi. Za mało zarabiasz za 18 godzin 5600 to mało więc wynocha do czech na taśmę zasmakować życia. Nauczyciel narażając dziecko to nie nauczyciel tego stresu wam nie zapomnimy.

do YeahBunny09.05.2019 14:55

Mam nadzieję że przeciwko tobie też ktoś wystąpi z roszczeniami... Za cokolwiek. I że jako winny z byle powdu będziesz skowytał obciążony wyrokiem.
Frustracie.

likus3309.05.2019 14:38

Ale jadą jełopy... Do czasu aż problem zacznie dotyczyć ich osobiście. Podcinacie duraki gałąź na której siedzicie. Prawo do niezadowolenia bëdzie teraz regulować ustawa :)))) ... Uśmiechać się i bakać za darmo bo inaczej, kryminł... Głupi kraj i głupi obywatele jego.

Dżordż prosto z drzewa09.05.2019 8:30

Do nauczycieli nie dociera, że aby osiągnąć coś więcej w życiu, jak na przykład wyższą pensję, to należy zaryzykować i czasem cofnąć się z wymaganiami. Zawsze też przecież można zmienić pracę, ale rynek jest obostrzony tak absurdalnymi wymaganiami wobec kandydatów, jak rzetelność albo znajomość języków obcych, że to po prostu do nauczycieli nie przemawia. To się kłóci z ich światopoglądem, tak pielęgnowanym przez ZNP.

Pokaż wszystkie opinie (32)