Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 maja 2019

36-latek chciał pobić mundurowych

36-latek chciał pobić mundurowych
fot. Śląska Policja

Zwyzywał policjantów będąc pod wpływem alkoholu. Chciał pobić funkcjonariuszy.  Został zatrzymany. 36-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W poniedziałek około godz.17.00 z polecenia dyżurnego, policjanci udali się na zakłócanie miru domowego. Zgłaszający mężczyzna oświadczył, iż w mieszkaniu, które wynajmuje doszło do szarpaniny dwóch mężczyzn, którzy bez jego zgody weszli do mieszkania. Urządzili sobie tam libację alkoholową, on natychmiast zadzwonił na policję po pomoc.

- W mieszkaniu mundurowi zastali nieład, porozrzucane rzeczy oraz dwóch mężczyzn, od których była wyczuwalna woń alkoholu. Jeden z mężczyzn siedział na podłodze, drugi spał. 36-letni mężczyzna po przebudzeniu nie podał swoich danych osobowych, stał się bardzo agresywny, wypowiadał słowa wulgarne skierowane do policjantów. Kilkukrotnie policjanci pouczali mężczyznę, aby się uspokoił i zachowywał zgodnie z prawem.  W trakcie kiedy mężczyzna zacisnął pięści, przyjął postawę walki i zrobił krok w kierunku mundurowych został natychmiast obezwładniony, użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Słowa wulgarne i nieprzyzwoite wobec mundurowych padały także w szpitalu. Mężczyzna został zatrzymany. Drugi mężczyzna 35-letni, który znajdował się w mieszkaniu, okazał się osobą poszukiwaną. Zatrzymany przez policjantów został doprowadzony do Zakładu Karnego celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem po alkoholu. W mieszkaniu na stole ujawniono narkotyki do których zatrzymani mężczyźni nie przyznawali się. O dalszym losie zatrzymanych decydować będzie sąd - informuje Halina Semik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci apelują: Nie dajcie się zabić! Policjanci apelują: Nie dajcie się zabić!

Policjanci kontrolują autobusy Policjanci kontrolują autobusy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Lowerboj09.05.2019 10:23

@Lowermłot Załóżmy, że masz rację. Wobec tego skoro jesteś tak świetnie poinformowany, to może jeszcze dodasz, że to, co robię - czyli piszę bełkot - jest ustawowo zakazane? Rozwiązanie jest proste - nie czytaj tego ;-)

Lowermłot09.05.2019 8:59

I Teheran to jedna i ta sama osoba , codziennie od 5-tej rano siedzi przed kompem i zastanawia się jaki by tu dziś bełkot z siebie przelać na ekran bredząc jak potłuczony bez sensu.

Dżordż prosto z drzewa09.05.2019 8:26

"Słowa wulgarne i nieprzyzwoite wobec mundurowych padały także w szpitalu." To znaczy, jak dobrze rozumiem, kiedy policjanci pojawili się w szpitalu, zostali obrzuceni wyzwiskami przez wszystkich napotkanych pacjentów?

Dżordż prosto z drzewa09.05.2019 8:25

"mężczyzna zacisnął pięści, przyjął postawę walki i zrobił krok" Opis sytuacyjny żywcem wyjęty z akcji w Matrixie

Radio Teheran09.05.2019 6:08

Miasto dziczeje.

Lowerboj09.05.2019 6:03

"Jeden z mężczyzn siedział na podłodze, drugi spał." Podstawą do przeprowadzenia dalszych działań jest z całą pewnością dokładna analiza sytuacji. W tym przypadku jastrzębscy stróże prawa stanęli na wysokości zadania.