Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 maja 2019

Pijany 16-latek za kółkiem samochodu matki

Pijany 16-latek za kółkiem samochodu matki
fot. Policja.pl

W środę po południu policjanci jastrzębskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Wrocławskiej. Jak się okazało pojazdem kierował pijany nieletni.

Na miejscu policjanci zobaczyli samochód skoda, który miał uszkodzony tylny zderzak. Policjanci w trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia wylegitymowali dwóch nieletnich, którzy z niedalekiej odległości  przez cały czas bacznie obserwowali prace mundurowych. Mieszkańcy jastrzębia oświadczyli, iż nie wiedzą nic na temat tego zdarzenia. Po zakończeniu czynności na miejscu, w trakcie patrolowania przyległych ulic mundurowi dostali informację, że sprawcy tego zdarzenia oddali się w kierunku ZS nr 3.

- Mundurowi udając się na miejsce, zauważyli jadący ulicą Poznańską samochód skoda i natychmiast zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się wcześniej legitymowany 16-latek, w pojeździe znajdowali się pasażerowie, wcześniej legitymowany 17-latek oraz 16 latek. Młodszy pasażer oświadczył, iż za zgodą swojej mamy miał dostęp do kluczyków z pojazdu i mógł sobie jeździć na parkingu. Stróże prawa wyczuli od nich woń alkoholu. Na miejsce przybyli rodzice, w ich obecności osoby nieletnie zostały przebadane na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierujący ma prawie 0,5 promila, a 17-letni pasażer ponad promil w organizmie. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, iż  zdarzenie spowodował jeszcze inny kolega 35-letni mieszkaniec Jastrzębia. Nieletni zostali przekazani rodzicom. Teraz nieodpowiedzialni młodzieńcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich - mówi mł.asp. Halina Semik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Ślisko na drogach Uwaga! Ślisko na drogach

Mężczyźni mieli przy sobie 4,6 kg narkotyków Mężczyźni mieli przy sobie 4,6 kg narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość12.05.2019 8:07

To nowy model Tata Motors?

Hmm...10.05.2019 18:25

Lowerboj...tak więc,gdyby matka tego szczyla siedziała na tylnym siedzeniu...to byłaby to marka wtedy tego samochodu byłaby?...Dżordż...pochwal się...jakie znasz?

Lowerboj10.05.2019 12:43

@Dżordż prosto z drzewa Bo to pewnie było, jak w Misiu. Sprawdzić, czy matka nie siedzi na tylnym siedzeniu ;-)

Dżordż prosto z drzewa10.05.2019 12:42

"za kółkiem samochodu matki"? Znam różne marki samochodów, nawet elektrycznych, ale "samochodu matki" nie

XDDD10.05.2019 10:17

Napewno tak było baśnie malowane kolorowymi farbami

Do leworboy10.05.2019 8:53

Zs zespol szkół czyli połączenie w budynku gimnazjum i liceum . Sp to szkoła podstawowa tylko klasy 1-6

Lowerboj10.05.2019 6:03

Żyję w tej osadzie górniczej już bezmała 40 lat, ale nijak nie wiem, co to za twór "SP nr ZS nr 3"? A wracając do tematu to niestety pokłosie wychowania, czy raczej jego braku, pokolenia "róbta co chceta". A gdyby auto prowadzone przez małoletniego kogoś potrąciło albo, nie daj Boże, zabiło? Zostałby potraktowany jak dziecko.