Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 maja 2019

Zamieszanie w Radzie Nadzorczej JSW

Zamieszanie w Radzie Nadzorczej JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Uchwalono zmiany w Regulaminie Rady Nadzorczej JSW. Wzmacniają one kompetencje przewodniczącej, kosztem pozostałych członków.

W związku ze zmianami w regulaminie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, członkowie z wyboru załogi przedstawili swoje stanowisko w specjalnym piśmie.

- Wprowadzone zmiany regulaminu prowadzą do niczym nieuzasadnionego wzmocnienia pozycji przewodniczącej Rady Nadzorczej kosztem dotychczasowych  uprawnień pozostałych członków Rady, przez co doprowadzają do zniekształcenia, a w konsekwencji całkowitej marginalizacji naszych uprawnień jako przedstawicieli załogi. Zmiany regulaminu polegające na wzmocnieniu kompetencji przewodniczącej, istotnie wychodzące poza obszar kierowania pracami Rady i związanymi z tym uprawnieniami organizacyjnymi i funkcjonalnymi, prowadzą naszym zdaniem do istotnego zniekształcenia zasad funkcjonowania organu kolegialnego. Zgodnie z art. 390 Kodeksu spółek handlowych Rada Nadzorcza wykonuje swoje obowiązki kolegialnie. W naszej ocenie sposób ukształtowania uprawnień Przewodniczącej w nowym Regulaminie stanowi naruszenie tej zasady - zaznaczono w piśmie. 

W piśmie podkreślono również że „dodatkowe zastrzeżenie budzi  uprawnienie przewodniczącej w zakresie zamknięcia posiedzenia Rady Nadzorczej przed wyczerpaniem porządku obrad”. Według autorów pisma niedopuszczalna jest sytuacja, w której członkowie Rady Nadzorczej pochodzący z wyboru załogi nie mają wpływu zarówno na kształtowanie porządku obrad, jak i możliwości przeciwdziałania usuwaniu sprawy z agendy.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ciągle rośnie liczba zakażonych górników. 1648 osób Ciągle rośnie liczba zakażonych górników. 1648 osób

Górnicza wypłata zostanie znacznie obniżona? Górnicza wypłata zostanie znacznie obniżona?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
Edi14.05.2019 13:11

Jedna wielka mafia. Niech się wezmą na koplniach za tych co załatwaija pracę za 12 tys. Banda i nic wiecej w tych spółkach i na koplniach. Ci z Rady nadzorczej to tez tacy cacy nie chca . Jednego z nich znam to taki miły w pracy a kiedyś łyszałem jak wyzywa swoją rodzine to jak zwykły burak i prostak.

eHHH14.05.2019 3:05

Kiedy premia w czerwcu!oZON DOGADANY ZE ZWIAZKAMI ANI PODWYZKI ANI PREMI WSTYD !NA TACZKI Z NIMI!

Gość14.05.2019 0:02

Nic emerytom nie dawać. Mają emeryturę i basta.

Pis Samo Zło12.05.2019 21:19

Curz za niesłychany wysyp psssdsielskich płatych troli !!

mafijka12.05.2019 16:13

Przecież w całym mieście już wszyjscy wiedzą że Boryński Putin już od roku nie rządzi tam gdzie teraz jest tylko jest na uwięzi i wykonuje polecenia Pisdu.

Do Sztefa Dziś o 8:5012.05.2019 12:34

Zastanawiające jest jedno. Jak wybory wygra banda Krzysia G. to czy odda emerytom górniczym po 2014 rekompensatę za węgiel? Bo teraz robi właśnie takie spotkania. Podejrzewam że jak się zmienią stołki to i obiecanki zmienią.

Gość12.05.2019 11:57

W Niemczech taniej aniżeli 7 nas ale ciemnota cieszy się z planów plus mądry sie boi.

Gość12.05.2019 11:55

Bieńkowska nie chciała pracować za 6000 a nikos za 10000. Mecenasina z miasta jest przykładem jak warto popierac pis. Wcześniej komornik po kolesiostwie budowa domu i pozycja w radzie nadzorczej. Sklocaja społeczeństwo żeby im na ręce nie patrzeć jak przelewaja pieniądze.

Gość12.05.2019 10:25

Najbardziej narzekają ci co nigdzie nie byli i nic nie widzieli oprócz stacji TVN.

Rumcajs12.05.2019 9:18

Wszystko przez niedołęge nikosia.

Pokaż wszystkie opinie (39)