Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
13 maja 2019

JSW Innowacje dla Portu Morskiego w Gdyni

JSW Innowacje dla Portu Morskiego w Gdyni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa została partnerem Kongresu Naukowo-Technologicznego „Silicon Valley Poland Days 2019” organizowanego od 1 do 3 maja przez Polsko-Amerykańską Radę Współpracy w kampusie Uniwersytetu Stanforda. Podczas niej przedstawiono ambitne plany JSW Innowacje.

Tegoroczne sympozjum odbyło się pod hasłem „Cyfrowy Przełom” (ang: Digital Distruption), na którym polscy i amerykańcy naukowcy, eksperci, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji państwowej dyskutowali o wpływie nowych rozwiązań technologicznych na gospodarkę oraz szanse i zagrożenia, jakie niesie cyfrowa rewolucja. Uczestnicy trzydniowego sympozjum wymieniali się wiedzą i doświadczeniem w kontekście nowatorskich, cyfrowych technologii służących budowie nowej gospodarki 4.0, inteligentnych miast, cyber-bezpieczeństwa, nowoczesnej służby zdrowia, finansów, nowoczesnej energetyki czy przemysłu wydobywczego.

JSW oraz JSW Innowacje konsekwentnie poszukują rozwiązań, technologii i systemów zwiększających potencjał i możliwości Grupy Kapitałowej JSW. Współorganizacja międzynarodowej konferencji z „Polsko - Amerykańską Radą Współpracy USPTC” w Palo Alto ma na celu budowę biznesowych relacji z amerykańskimi przedsiębiorstwami i środowiskiem naukowym. Wspólnie ze światową elitą naukowo - biznesową poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które następnie mogą zostać wdrożone w przemyśle wydobywczym. Rozmawiamy o potencjalnych projektach, badaniach naukowych oraz programach rozwojowych, których realizacja przyczyni się do zwiększenia efektywności produkcji. Zaprezentowaliśmy nasze innowacyjne technologie umożliwiające budowę infrastruktury kontroli powietrznej dla bezzałogowych statków powietrznych, m.in. pierwszy system lokalnej kontroli lotów (DTM), który został wdrożony na potrzeby zarządzania lotami przestrzeni powietrznej nad Portem Morskim w Gdyni  - powiedziała dr Agnieszka Hankus-Kubica, wiceprezes JSW Innowacje.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Olo14.05.2019 11:55

Ma być premia w wrześniu około 7tys tak mówią z pewnych zrodel

Dżordż prosto z drzewa14.05.2019 6:15

Tylko Żelazna Dama, jak Margaret Thatcher, byłaby w stanie zrobić z tym burd...m porządek. Tylko taka, jak ona.

heh14.05.2019 3:04

Kiedy premia w czerwcu!oZON DOGADANY ZE ZWIAZKAMI ANI PODWYZKI ANI PREMI WSTYD !NA TACZKI Z NIMI!

Do Lowerboj13.05.2019 23:31

Ale tag galeria w Żorach to rekompensata dla urzędników z naszego UM a mieszkających w Żorach za te 300m drogi do swojego interesu w Bziu. Stare powiedzonko" jak Kuba bogu tak bóg koledze po znajomości"

Lowerboj13.05.2019 20:10

Acha, jeszcze jedno. To, że nasz lokalny przedsiębiorca zamierza wkrótce zainwestować w budowę galerii handlowej, co za zbieg okoliczności - w Żorach, to też oczywiście można zwalić na winę poprzedników AH ;-)

Hajer 13.05.2019 19:54

Może powstanie jakaś łódź podwodna z napędem węglowym albo kombajn z napędem atomowym. Całe te innowacje to marnotrawstwo pieniędzy wypracowanych przez górników. Zapraszam do ściany albo do przodka.

Radio Teheran13.05.2019 19:39

@Lowerboj
Co do misjo gospodarczej w Niemczech, to delegacja wybrala sie na doroczny jarmark. Odwiedzili jedna fabryke w sobote, dzien wolny od pracy. Cykneli fotki i pograli w pilkarzyki. Taka misja.
A tureckie miasto partnerskie gdziec zniknelo.

Pokaż wszystkie opinie (24)