Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 maja 2019

Kwestowali na rzecz osób chorych

Kwestowali na rzecz osób chorych

W niedzielę dzieci i młodzież jastrzębskich szkół kwestowały w ramach akcji Pola Nadziei na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego przy parafii św. Katarzyny i Opatrzności Bożej.

Pomimo tego, że wczorajsze warunki pogodowe nie zachęcały do wyjścia z domu, to jednak młodzi ludzie z jastrzębskich szkół kwestowali na rzecz hospicjum domowego działającego w naszym mieście. Jak sami mówili, kwestują już nie pierwszy raz i ich akcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem wśród mieszkańców. Nie brakowało chętnych, aby wrzucić do puszki datek.

- Szkoła Podstawowa nr 18 im. Henryka Sławika co roku włącza się w akcję Pola Nadziei. Młodzież chętnie kwestuje w swoim wolnym czasie. Nie brakuje osób wspierających akcję. Chodzi też o to, aby uwrażliwić młodych ludzi na drugiego człowieka, tak aby nie byli obojętni i w miarę swoich możliwości potrafili pomóc - mówi Sylwia Piszczek, opiekunka wolontariuszy z SP nr 18.

Akcja cieszy się wsparciem i życzliwością księdza proboszcza parafii Wszystkich Świętychwiętych w Szerokiej. Dzięki wcześniejszemu poinformowaniu parafian o kweście i zgodzeniu się na zbiórkę. 

Hospicjum domowe im. ks. Eugeniusz Dudkiewicza SAC pomaga osobom chorym na nowotwór oraz ich rodzinom. Wolontariusze przychodzą do domów, zajmują się podopiecznymi, dostarczają niezbędnych materiałów higienicznych i opatrunkowych. Służą niezbędnymi informacjami rodzinie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest rekord! Mieszkańcy zebrali ponad 50 tys. zł Jest rekord! Mieszkańcy zebrali ponad 50 tys. zł

Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość14.05.2019 0:00

Poparcie księdza to zamiast popierac niech zachęci mohery co się nudzą w domu.

Gość13.05.2019 21:38

Przydałoby się stacjonarne. Podobno ma być w przedszkolu na Pszczynskiej - kiedy zbudują nowe przedszkole kolo szkoły.

Dżordż prosto z drzewa13.05.2019 9:07

Proszę państwa, szczytny cel i ani przy tym mocnej figury, posła i europosła. Oni wolą bardziej medialne tematy!