Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
15 maja 2019

JSW zaczyna promowanie nauki kościoła od mszy świętej

JSW zaczyna promowanie nauki kościoła od mszy świętej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od mszy świętej w kościele „na górce” Jastrzębska Spółka Węglowa zaczyna promowanie proekologicznego nauczania Kościoła katolickiego. JSW przygotowała do tego celu specjalny autobus elektryczny.

W najbliższą niedzielę 19 maj 2019 r. o godzinie 12:30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się msza święta inaugurująca powstanie Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz projekt Caritas Polska i Jastrzębskiej Spółki Węglowej o nazwie „Mobilna Ambasada Laudato Si”.

- Wydarzenie będzie promowało proekologiczne nauczanie Kościoła. W akcji wykorzystany zostanie sponsorowany przez JSW autobus elektryczny, nazwany „Mobilną Ambasadą Laudato Si’”. Mobilna Ambasada podróżując po okolicznych parafiach, promować będzie proekologiczne nauczanie w kontekście papieskiej encykliki „Laudato Si'”. Pierwszy postój „Mobilej Ambasady Laudato Si” planowany jest właśnie w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju. Więcej informacji na stronie internetowej: www.fundacjajsw.pl - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto nowym prezesem JSW? Kto nowym prezesem JSW?

Prezes JSW odwołany Prezes JSW odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (58)
zły18.05.2019 17:56

Boże, widzisz tylu głąbów, i nie grzmisz...?
Lewak Bergolio coś beknął o "zmianach w klimacie" (które były, są i będą) a tu się zaczyna cyrk. Jedni tańczą, jak im gra inni dalej w nutę antykościelną.
A należy promować jak się da ogniwa paliwowe i produkować silniki na wodór. To jest przyszłość. Oczywiście nie rezygnować z węgla. Za dużo musiałbym tłumaczyć a i tak jakiś "teheran" i jemu podobni wysmarują durny komentarz...

Kris 18.05.2019 17:11

Teraz tylko zrobią z 40 misiewiczów dyrektorami spowiednic, i pasi. A ty rylu rób. Rób jak mawia Morawiecki za miskę ryżu.

Gość18.05.2019 7:25

Czyżby to reklama przykrywająca film braci Sekielskich? Dlaczego promuje się tylko jedną wiarę skoro jest wiele innych?

Kiedy premia!miała byc w czerwcu i nic! Podwyżki 17.05.2019 2:48

Kiedy premia!miała byc w czerwcu i nic! Podwyżki brak bo solidarność dogadana z PiSemem zeby w roku wyborczym nie było podwyzek!!!!!

menel16.05.2019 21:44

TERAZ zamiast alkomatów na bramie będą spowiednice,od 5:30 będzie spowiedź

Gość16.05.2019 17:38

Zamiast pouczeń BHP będzie kazanie. A po szychcie na spowiedź do szefa działu.
Kierownik będzie plebanem a planistka zakonnicą.
Tylko ZZ zaliczyć do szatana. I wszystko gra.
I niech mi jeszcze ktoś napisze "tępe ryle" Teraz to jesteśmy owieczki. Może i czarne owce po wyjeździe.

JSW jeszcze tylko chyba za IN-VITRO się nie wzięła. Choć po wyjazdach integracyjnych nie jedna zaszła w ciążę. Matek wiele z tego programu ale ojców tylko kilku za każdym razem. No ale wysoko postawionych w hierarchii spółkowo teraz kościelnej.
Amen.

Hans16.05.2019 17:23

No no niech się o te akcje modlą bo lecą na pysk.

Niki16.05.2019 17:06

Robią sobie jaja ze śląska z górników i z nas wszystkich!

Haha16.05.2019 14:57

Na każdą kopalnie klęczniki smoleńskie !!

Eda że Bzio16.05.2019 14:36

Takie jaja ????

Pokaż wszystkie opinie (58)