Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
14 maja 2019

Górnicy protestowali przed ministerstwem sprawiedliwości

Górnicy protestowali przed ministerstwem sprawiedliwości
fot. Śląsko-Dabrowska Solidarność

Około stu górników, członków Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności, przyjechało we wtorek przed gmach Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie, aby  wesprzeć pracowników sądów i prokuratury, którzy od tygodnia prowadzą akcję protestacyjną w miasteczku namiotowym przed siedzibą resortu. Protestujący walczą m.in. o podwyżki płac.

 

 

Górnicy wspólnie z pracownikami sądów i prokuratury przemaszerowali przed siedzibę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tam protestujący ponownie złożyli listę swoich postulatów, a następnie wrócili do miasteczka namiotowego. Jak podkreślał Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności", przyjazd górników do Warszawy był wyrazem solidarności z protestującymi.

- W naszym związku przedstawiciele różnych branż i różnych organizacji wspierają się. Na tym polega solidarność. Chcieliśmy pokazać naszym koleżankom i kolegom, że mogą na nas liczyć - mówił.

Uczestnicy akcji protestacyjnej od tygodnia domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Pisemną prośbę w tej sprawie złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów już w pierwszym dniu akcji protestacyjnej. Jak dotąd szef rządu nie odpowiedział na ten apel. Również Ministerstwo Sprawiedliwości nie przedstawiło dotychczas żadnej propozycji w sprawie związkowych postulatów. – Jeżeli dzisiejsza wizyta górników nie wywoła u rządzących głębszej refleksji i nadal będą ignorować protestujących, to będziemy zmuszeni w sposób bardziej zdecydowany pokazać naszą solidarność – zapowiedział szef śląsko-dąbrowskiej „S”. 

Protestujący pracownicy sądownictwa i prokuratur domagają się m.in. podwyżek wynagrodzeń o 650 zł w tym roku i o 500 zł w kolejnym. Żądają też przyjęcia jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi ustawy, która w sposób systemowy ureguluje warunki pracy w sądach i prokuraturze.

W namiotach ustawionych tuż przed wejściem do siedziby resortu sprawiedliwości codziennie nocuje około 20 osób. Pracownicy sądów i prokuratur wybrali taką formę protestu, bo według obowiązujących przepisów nie mają prawa do strajku. W marcu Solidarność pracowników sądownictwa oraz inne związki zawodowe działające w sądach i prokuraturze przeprowadziły w Warszawie manifestację, w której wzięło udział ok. 4 tys. osób.

 

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować? Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować?

Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
zły!!!17.05.2019 2:49

Kiedy premia!miała byc w czerwcu i nic! Podwyżki brak bo solidarność dogadana z PiSemem zeby w roku wyborczym nie było podwyzek!!!!!

Kwk zofiowka15.05.2019 23:40

Tłusty zwiazkowiec z zofiówki na urlopie gorniczym za 12 lat pracy paranoja tylko z jakiej kopalni doszedł to dopiero oszustwo

Andrzej 15.05.2019 21:02

Pojadłem, popiłem, pobawiłem się z kumplami - życie jest piękne....
Niech żyją ZZ

Gość15.05.2019 16:36

Co zrobić żeby nic nie robić a mieć zapłacone? Pojechać na pikietę związkową. Jest obiad i flacha w zestawie a na dodatek 200zł do kieszeni.
Ludzie uważajcie bo związkowcy cokolwiek załatwiają to tylko dla siebie i gardzą szara masą. Ostatni przykład z nauczycielami macie.

Oko proroka15.05.2019 15:58

Mamy woooooolnnneeeeee ssaaadddyyyyyyyy a nawet bardzo wolne!????

BUBBA15.05.2019 14:38

To nic innego jak związkowe darmozjady i nieroby.

Dżordż prosto z drzewa15.05.2019 14:03

Tak to już jest w ten naszej zapyziałej górniczej osiadzie pod rządami najjaśniejszej fłitfoci.
JSW zajmuje się wszystkim i wciąż poszerza swoje możliwości, a wydobywanie węgla to tylko działalność uboczna. Natomiast górnicy zamiast pracować, to zajmują się jakimiś dziwnymi protestami w obronie czegoś.

Roman15.05.2019 13:19

Dlaczego górnicy nie popierali strajku nauczycieli a popierają strajk pracowników sądów i prokuratury?
Ano dlatego , że częściej mieli do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, niż z edukacją.

Lowerboj15.05.2019 13:12

Może i ja dorzucę do dyskusji przysłowiowe trzy grosze. Mianowicie protestuję przeciwko akcjom strajkowym!

Adam15.05.2019 12:26

Znowu kolejna grupa nierobów żąda pieniędzy, już dawno Ziobro powinien rozwalić to barachło, sprawy prowadza latami, ferowane wyroki wołają o pomste do nieba, zw. muszą ich popierać, przecież 300 min strat wywołanych ostatnim strajkiem w JSW sąd umorzył, ratując tyłek zw. nierobom.

Pokaż wszystkie opinie (21)