Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°13°
17 maja 2019

JSW: Będzie koncesja na złoże Bzie-Dębina

JSW: Będzie koncesja na złoże Bzie-Dębina

Jastrzębska Spółka Węglowa spodziewa się, że w przyszłym tygodniu będzie wydana koncesja na wydobycie węgla ze złoża Bzie-Dębina, gdzie trwają prace nad budową nowej kopalni.

 „Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu dostaniemy koncesję na złoże Bzie Dębina 1-Zachód, i będziemy mogli mówić o prawdziwej inwestycji budowy nowej kopalni, która w 2022 roku da węgiel” - powiedział pełnomocnik zarządu JSW ds. strategii i rozwoju Artur Dyczko  podczas jednej z wtorkowych sesji XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

JSW ma już koncesję na sąsiednie złoże Bzie-Dębina 2-Zachód. Nowa kopalnia ma docelowo dostarczać ok. 2,5 mln ton węgla koksowego rocznie.

Jak informowała wcześniej JSW, tzw. zasoby operatywne kopalni Bzie-Dębina szacowane są łącznie na ponad 180 mln ton węgla, znajdującego się w złożach Bzie-Dębina 1-Zachód (prawie 71,5 mln ton zasobów) oraz Bzie-Dębina 2-Zachód (113,8 mln ton).

Wstępne badania wykazały, że ok. 95 proc. zasobów w złożach Bzie-Dębina to węgiel koksowy typu 35. Powiększenie bazy zasobowej należy do priorytetów JSW, zawartych w jej strategii.

Strategia JSW zakłada zwiększenie wydobycia węgla w kopalniach spółki z ponad 15 mln ton w roku ubiegłym do 18 mln ton w roku 2030. Ok. 80 proc. wydobycia ma wówczas stanowić węgiel koksowy, w którym specjalizuje się JSW.

W lutym tego roku JSW wydzieliła w swojej strukturze nowo budowaną kopalnię pod nazwą - od nazwy złoża węgla - Bzie-Dębina. Zmiana ma przyspieszyć prace zmierzające do rozpoczęcia wydobycia węgla koksowego z tego złoża, wcześniej należącego do kopalni zespolonej Borynia-Zofiówka-Jastrzębie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

25 września otworzą nową kopalnię 25 września otworzą nową kopalnię

JSW: Będzie wydobycie węgla bez górników JSW: Będzie wydobycie węgla bez górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Do 18:2819.05.2019 22:20

Witaj płatny pachołku żoliborskiego gnoma !

do Sztygar Dziś o 15:4319.05.2019 21:56

Na Zofiówce ludzie są robotni i dają sobie radę ze wszystkim. Ale jeżeli chodzi o dozór to jesteście tak grzecznie napisane "do 4 liter"
Miałem okazję współpracować z ludźmi i dozorem z rożnych kopalń w Jastrzębiu i Pawłowicach. Dozór na Zofiówce jest po prostu do bani. Niedojdy życiowe z nadania rodzinnego. To że jesteście łasi na gorzałę to jeszcze inna bajka. No jest kilku co się urodziło z powołaniem. Ale to tylko kilku.

Axel19.05.2019 21:43

SWD podkopie Bzie

do Były Ministrant Dziś o 8:0719.05.2019 18:28

Jastrzębie do zaorania a byli ministranci do proktologa ,na badania.

dysydent19.05.2019 18:26

Prezes JSW Ozon w studio telewizji Trwam , nie wierzę , co za dno kompletne i zakłamianie z ''ramienia i po lini'' zgodnie z wolą panującego nam miłościwie Führera Jarosława. W stacji czarnej mafi kieckowej omawia przyszłość polskiego węgla.

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/video/rozmowy-niedokonczone-przyszlosc-polskiego-wegla/ 

Sztygar19.05.2019 15:43

Do joo
Jak Ci nie pasuje to się zwolnij.
Wszyscy wiedzą , że na Zofiówce pracuje ( jest zatrudniona) część zalogi najbardziej roszczeniowej i rozleniwionej w JSW . Wieczne problemy , donosy i skargi jaki to dozór jest nie dobry , bo goni do roboty.
Chyć się roboty leniu , a nie wiecznie narzekaj.

Jo je ślusorz19.05.2019 15:17

Kiedy i ile płaca zyski?

Pokaż wszystkie opinie (35)