Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°13°
17 maja 2019

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy
fot. pixabay

W sobotę Jastrzębska Spółka Węglowa organizuje Wielki Piknik Naukowy. Jest to wydarzenie skierowane do najmłodszych, ale też pozostałych mieszkańców miasta. Zapowiedziano wiele atrakcji.

Każdy, kto w sobotę przyjdzie przed siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej będzie mógł bezpłatnie wziąć udział w kilkunastu warsztatach, podczas nich będzie można wykonać grafikę na torbach wielorazowego użytku, przypinki i magnesy na lodówkę własnego projektu, papier czerpany z kartonów po płynnej żywności, karmniki dla ptaków wykonane z odpadów, biżuterię recyklingową, portfele z kartonów po mleku i sokach, zabawki z papieru i wiele innych.

Będą również wybuchowe pokazy naukowe Ekipy Pana Korka oraz warsztaty z szalonymi naukowcami. W ich ramach dzieci budować będą np. rakiety i rękawiczkofony, a także będą mogły zobaczyć swój głos, przetestować łoże fakira czy stać się przez chwilę ludzką baterią.

Przygotowano również wystawę ponad 20 interaktywnych eksponatów obrazujących zasady fizyki i prawa natury: rowerki - generatory prądu, peryskop, model telegrafu, złudzenia optyczne, kalejdoskop i inne.

Na gości czekają również warsztaty z robotyki  (Lego technic oraz walki robotów). Pokaz dziecięcej mody recyklingowej – uczestnicy sami wykonują swoje stroje.
Kącik z drewnianymi zabawkami i setkami klocków, układanek, łamigłówek dla najmłodszych. Wielkie bańki mydlane malowanie buziek, liczne animacje ruchowe i taneczne oraz mnóstwo konkursów z nagrodami!

Impreza będzie trwała od godz.10:00 do 17:00. Wstęp wolny! W przypadku gorszej pogody – większość atrakcji odbędzie się w halach namiotowych! Partnerem medialnym Pikniku będzie National Geographic Kids.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
inzynier BOLEK19.05.2019 13:42

Lemingi z dołu komentarzy są strasznie żałośni i głupi

Gość18.05.2019 19:14

Ozon i klika u rydzyka fika pisiory szukają poparcia boja się że dni policzone i nikos bez pracy zostanie.

Zzz18.05.2019 18:16

Pod spółką festyn a nasz prezes ozon w tym czasie na tv trwam kleszcze i się cieszy do Rydzyka. Dają dzisiaj odpust całkowity...

zły18.05.2019 17:48

Na takie pierdoły to są pieniądze, ale żeby dofinansować małe jastrzębskie kluby (które jeżdżą po Polsce i miałyby logo z JSW) to pieniędzy "nie ma". A takie dofinansowanie to grosze za reklamę...
Ale ja się nie znam.
A kościół zostawcie w spokoju, lemingi. Należy karać wszystkich pedofili niezależnie od "miejsca pracy" (bo o powołaniu nie ma co tu mówić - z resztą w kościele mnóstwo agentów, a to oni mają baby na boku itd.).
I jak zwykle najwięcej w temacie mają do powiedzenia czerwone ryje, które do kościoła i tak nie chodzą.

Gość18.05.2019 14:18

Kto to wymyslil i ile zapłacili z naszych pieniedzy. Namioty z bibula i deskami że sznurkiem na karmnik. Babole z biur jsw z dzieciorami i wnukami oblezyly punkty, opowiadają o robocie i śmieją się z głupich ludzi. Golab bryluje wstyd dla polityki jastrzębskie.

Hofander18.05.2019 11:10

Będzie pokaz produkcji nanorurek, pokaz portfeli z kartonów po mleku ...karmników dla ptaków ze starych opon samochodowych , biżuteri z kości po kurczakach z niedzielnego obiadu .... 25 filmów o tym zrobiłem robię 26-ty

Gość zołza z zofiówki 18.05.2019 7:30

Po przeczytaniu postów ciśnie mi się ,tylko LOL

Pokaż wszystkie opinie (13)