Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
20 maja 2019

Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów

Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów
fot. UM Jastrzębie

Miasto wspiera seniorów i z myślą o nich przygotowuje nowe formy wsparcia. Wszystko z myślą o ciekawym zagospodarowaniu czasu osób starszych.

W ramach projektu „SOS dla seniora” przez niemal trzy lata 300 osób po 60. roku życia, u których zdiagnozowano niesamodzielność w minimum jednym zakresie (fizycznym, społecznym lub zdrowia) otrzyma wsparcie w postaci opieki zdalnej, zwanej teleopieką oraz w postaci innych aktywizujących form.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 16 maja, informacje na temat nowych form wsparcia osób starszych przestawili prezydent miasta Anna Hetman, a także przedstawiciele stowarzyszenia „EBI Association” oraz OpiekaNOVA.

- Tworzona będzie specjalna grupa wolontariatu senioralnego, w której pracować będziemy nad wieloma ciekawymi akcjami miejskimi, wartościowymi społecznie - mówi Marta Kozłowska ze stowarzyszenia „EBI Association”.

Wszystkie zajęcia grupowe i indywidualne mają za zadanie aktywizować podopiecznych. Spacery, wspólne spędzanie czasu z opiekunem lub grupą innych seniorów, zajęcia tai chi, jogi, tańca, planszówkowe rozgrywki, wspólne czytanie, warsztaty stolarskie, zajęcia dla majsterkowiczów, komputerowe, rzeźbiarskie czy prawne, warsztaty ze stresem, depresją - to tylko niektóre z tematów przewodnich, jakie będą realizowane.

Planowany jest także kącik babć, do którego będzie można przychodzić z wnukami, by pobyć w miłych warunkach przy wspólnej zabawie. Do projektu, jako eksperta diagnostyki, zaproszono śląskiego konsultanta ds. geriatrii, dzięki któremu prowadzone będą wstępne badania przesiewowe w zakresie chorób neurodegeneracyjnych.

Projekt „SOS dla Seniora - dłużej w domu, bezpieczniej, aktywniej, pewniej” realizowany jest przez Stowarzyszenie EBI Association, Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz OpiekaNova Sp. z o.o. Jego wartość wynosi 4 533 879,83 zł, z czego dofinansowanie unijne to 4 216 508,24 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odwiedź miasteczko seniora - bezpłatne badania Odwiedź miasteczko seniora - bezpłatne badania

Deputat węglowy: Rząd analizuje problem nieuprawnionych Deputat węglowy: Rząd analizuje problem nieuprawnionych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość21.05.2019 16:09

Dac im pigułkę szczęścia to w korowodzie pójdą bo wesołe jest życie staruszka

Lowerboj21.05.2019 5:56

Powinno im się lepiej zorganizować kurs przeżycia za najniższą emeryturę. To byłby prawdziwy obóz przetrwania

Gość20.05.2019 22:46

Mają się uczyć stolarki a nie ma kto im wody podać. Wysyłają szemrane towarzystwo z ankieta a panie oferują sprzątanie i przekazują dane koleżankom.

Gość20.05.2019 22:43

Oszustwo na wielką skalę. Ta sama firma pod kilkoma nazwami opieka nova Ebi i tak dalej. Ci sami właściciele pod patronatem miasta biorą miliony.

Gość20.05.2019 15:19

Czy kurs remontowania przedpokoju też jest planowany w niedalekiej przyszłości?

Jestem z miasta.20.05.2019 10:53

Lepiej niech chodzą na jogę, niż mają sterczeć w oknach i nadwyrężać łokcie.

Gość20.05.2019 10:37

Ze stolarstwa. Czyli staruszek niech sobie trumnę zrobi sam bo na rodzinę i państwo nie można liczyć.

Pokaż wszystkie opinie (12)