Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
22 maja 2019

Nowa droga na osiedlu domów jednorodzinnych

Nowa droga na osiedlu domów jednorodzinnych
fot. UM Jastrzębie

Został wybudowany kolejny odcinek ul. Gołębiej. Mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych w rejonie ul. Młyńskiej zyskali nową drogę. Odbioru robót dokonano 20 maja.

- Na odcinku 450 mb wykonana została podbudowa z kruszywa łamanego wraz z warstwą odsączającą. Nowa droga ma nawierzchnię z kostki betonowej, a na połączeniach z sąsiednimi ulicami bitumiczną. Wykonane zostały również wjazdy do posesji oraz wpusty deszczowe, a na długości 180 m wybudowano szeroki na dwa metry chodnik – informuje jastrzębski magistrat.

Prace prowadzone były od października 2018 r. i kosztowały ponad 824 tys. zł.

Przypomnijmy, że był to kolejny etap robót. Pierwszy rozpoczął się w lipcu 2017 roku i obejmował budowę drogi wraz z infrastrukturą towarzysząca, tj. chodnikiem oraz oświetleniem na długości 500 mb. W listopadzie 2017 r. udało się ogłosić kolejny przetarg, tym razem na krótki odcinek 100 mb, a obecnie zakończono trzeci etap prac na odc. 450 metrów bieżących.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto zniszczył tą drogę? Straż miejska interweniuje Kto zniszczył tą drogę? Straż miejska interweniuje

Uwaga! Ograniczenia w ruchu Uwaga! Ograniczenia w ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość23.05.2019 20:21

i wyszło kto jak komentuje. Widać komentujących z tego osiedla i broniących swojego. Pomyślcie jak miasto skrzywdziło ludzi mieszkających w połowie ulicy Rolniczej.

Mieszkaniec23.05.2019 15:39

SZkoda tylko,że UM nie pomyśli o oświetleniu i poszerzeniu samej Młyńskiej, bo to nie tylko, jak w przypadku Gołębiej, droga dojazdowa do posesji.

do, do gość Dziś o 7:1423.05.2019 14:06

Ty masz kolego kompleksy jak stąd do.... Toronto ? ...Lol.

kinol23.05.2019 13:54

Wydaje mi się że gdybyśmy wszyscy mieszkali na zagrzybionych socjalach to miłość bliźniego do bliźniego byłaby szczersza.
Rzygać się chce jak człowiek widzi tę zaradność ludzką u tych którym wszystko wychodzi. Siedzi taki jeden z drugim na tarasie i chełpi się swoją lepszością.
To że rył w robocie latami na tą "elytarność" albo pół życia zakuwał po uczelniach to znaczy że jełop.... mógł towarzysko spijać z kufla i budować ten kraj w barze, a teraz dokładać do pieca łamaną polszczyzną na lokalnym forum. Co nie ?

do gość Dziś o 7:1422.05.2019 10:52

Sporo ważnych ludzi z magistratu, kilku prezesów córek z JSW i policjant ważny.
Tez mieszkam na domku tylko w innej dzielnicy i nie mam takich przywilejów jak wy w tej enklawie. A na zapytanie radnego o postawienie 1 latarni odparł sam sobie kup i postaw. Więc co mamy mieszkańców miasta i lepszych mieszkańców?.
Zapraszam mieszkańców miasta do spacerów po tej enklawie. Zobaczycie inny świat takie burżuje tam mieszkają. Ciekawostką jest ze jak w okolicy pojawi się obce auto i postoi z 15-20 minut to podjeżdża radiowóz na kontrolę.

Ciocia Klocia22.05.2019 8:31

Na każdym kroku widać fachową rękę naszej pani prezydent. To dzięki jej trafnym i przemyślanym decyzjom, wspieranym sztabem doświadczonych urzędników magistrackich, nasze miasto rozkwita, budują się nowe osiedla i przybywa nowych miejsc pracy. Inwestorzy prześcigają się z projektami gospodarczymi, dlatego zasługi naszej pani prezydent są niewątpliwe i nie podlegają dyskusji. Za wszystko chciałam pani bardzo podziękować!

gość22.05.2019 7:14

Czy budowa wjazdów do posesji to zadania magistratu? Kto tam mieszka z officjeli???

Pokaż wszystkie opinie (9)