Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°13°
22 maja 2019

Strajk włoski w szkołach. Nauczyciele wyjaśniają

Strajk włoski w szkołach. Nauczyciele wyjaśniają
fot. pixabay

Jastrzębscy nauczyciele zabrali głos w sprawie sytuacji w oświacie. Poniżej w całości publikujemy list, jaki skierowali do rodziców, który jest odczytywany na zebraniach z nimi.

My, nauczyciele jastrzębskich szkół czujemy się w obowiązku zabrać głos.

Zgodnie z prawem przystąpiliśmy do strajku, który stał się ruchem społecznym na rzecz szkoły, jako instytucji dobra wspólnego. Bez szkoły nowoczesne społeczeństwo nie może istnieć. To, że tak wielu nauczycieli potrafiło się zjednoczyć potwierdza, że obecna sytuacja jest czynnikiem wieloletnich zaniedbań, lekceważenia opinii i sugestii naszego środowiska na temat funkcjonowania systemu kształcenia i wychowania.

Nasz protest nie ma charakteru politycznego! Chcemy zadbać o przyszłość młodych ludzi, o to, by potrafili myśleć i dokonywać dobrych oraz mądrych wyborów, by odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Chcemy, aby wyrośli na wartościowych, szanujących się ludzi. To wymaga od nas odpowiedzialności, troski, zaangażowania w pracę, ale także naszej walki o godność naszego zawodu. I nie zgadzamy się na to, by redukowano nasz protest tylko do aspektu finansowego, choć z całą pewnością powinniśmy być traktowani i wynagradzani lepiej. Dlatego strajk nie zakończył się, został zawieszony. Nie rezygnujemy z naszych żądań i walki o lepszą edukację. Aby dać temu wyraz prowadzimy strajk włoski, dlatego nasze działania ograniczają się do prowadzenia zajęć obowiązkowych natomiast rezygnujemy z wszelkiej dodatkowej aktywności.

Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy udzielają nam wsparcia i rozumieją, że lepsza szkoła to lepsze życie Waszych dzieci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu

Rząd obiecał, miasto zapłaci nauczycielom Rząd obiecał, miasto zapłaci nauczycielom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
matka28.05.2019 13:12

do osoby "do rodziców"
Owszem, wszelakie kiermasze i festyny są dla dzieci, bo ze sprzedaży fantów czy ciast pieniążki odą do przedszkola, ale tym samym przedszkole zyskuje jakiś prestiż. Przedszkole otrzymuje marne grosze (jakoś ponad 8000zł - przynajmniej u nas, gdzie jest 7 grup), to nie dużo, dzięki rodzicom, składkom na komitet, można zafundować wiele atrakcji czy zabawek czy dofinansować plac zabaw. Tym samym w przedszkolu coś się dzieje, ludzie mają o nim dobre zdanie.
Ja osobiście popieram strajk, jak pisałam - każdy ma zarabiać tyle, żeby tego typu przedsięwzięcia nie były konieczne. Strajk wychodzi bokiem nie tylko rodzicom czy dzieciom, również pewnie niejeden nauczyciel wolałby, żeby go nie było. Dlatego trzymam kciuki za nauczycieli ale osobiście sama przestaję się angażować w życie przedszkola. A to nie rodzice wymyślają kiermasze, to P. dyrektor prosi co roku o pomoc rodziców, prosi o pomoc w ogrodzie kilka razy do roku. Przez to mamy piękne zadbane przedszkole. Ale niech chęć uzyskania takiego prestiżu wypływa nie tylko od rodziców ale też i od nauczycieli

Gość25.05.2019 23:12

Niech się nauczyciele skupia na nauczaniu a nie na głupich szopkach wycinankach i zmianach gazetki. Zwolnić tych co w szkole za karę siedzą żeby nie dzieci to by w domu wycinanki ro iky i na allegro sprzedawały. Niech skończą gadać co im się należy no zasługują jedynie na zwolnienie.

do matka25.05.2019 15:44

Jakie ozdoby, jakie kiermasze? Przedszkole czy szkoła nie są od kiermaszy, na kiermasz to pod kino albo na odpust.

do rodziców25.05.2019 12:53

Nauczyciele już nie mogą się doczekać, żeby rodzice skończyli "pomagać" - czytaj wtrącać się do wszystkiego. Najlepiej, żeby mieli zakaz wstępu do szkoły. Tylko na wezwanie lub zaproszenie mogli by wchodzić na teren szkoły. Może w końcu nauczyciele mogli by zacząć nauczać w spokoju.
A te wszystkie kiermasze, imprezy integracyjne i inne cyrki..przecież nie robicie tego dla nauczycieli, tylko dla swoich dzieci. Nauczyciele są zobligowani do organizowania tych szopek, a byliby szczęśliwi, gdyby nie musieli się wygłupiać, tylko po prostu uczyć.

Do gość 23:3225.05.2019 7:12

Wczoraj przed szkołą usłyszałem, jak dzieci ze sobą rozmawiały o strajku. Przykre jest to, że doszły do absurdalnego wniosku . Dzieci stwierdziły, że skoro nauczyciele ograniczają się do lekcji, to niech nie oceniają tego czego dzieci się uczą w wolnym czasie w domu. Dyskuja była gorąca , bo nauczyciele powinni oceniać z tego co nauczyli, a nie z tego co w wolnym czasie w domu wykułem - usłyszałem.
Powiem Wam, że popieram strajk nauczycieli, ale nie popieram takiej formy, bo widzę że ma negatywny wpływ na dzieci i rodziców.

Gość24.05.2019 23:32

Rodzice pokażą nauczycielom jak wygląda szkoła bez ich pomocy. Już się doczekac nie mogę nowego roku szkolnego.

Pokaż wszystkie opinie (48)