Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 maja 2019

Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Zdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na piątek związkowcy zaplanowali protest w Warszawie. Jednak do niego nie dojdzie, gdyż do działaczy dotarło zaproszenie na rozmowy z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim.

Reprezentatywne Związki Zawodowe JSW niezmiennie popierają prezesa spółki Daniela Ozona. Na tym tle doszło do zdecydowanej postawy działaczy, którzy w styczniu br. przerwali posiedzenie Rady Nadzorczej i zapobiegli – ich zdaniem - odwołaniu prezesa ze stanowiska.

Kolejną rundą w tym konflikcie było niedawne wprowadzenie zmian w regulaminie Rady Nadzorczej spółki. Związkowcy uważają, że w ten sposób zmarginalizowana została rola załogi, a wzmocniona rola przewodniczącej RN, która wiele decyzji może podejmować sama, nie oglądając się na zdanie pozostałych członków rady. Związkowcy określili to jako „standardy białoruskie”.

- Skoro odezwał się do nas pan minister i zaprosił na rozmowy, to nie chcemy, aby rozmowy odbywały się z pistoletem przyłożonym do głowy. Dlatego zdecydowaliśmy o zawieszeniu protestu. Chcemy rozmawiać merytorycznie, natomiast przez cały czas trzymamy ludzi pod parą i jeśli nie zostaniemy wysłuchani, to protest odbędzie się w późniejszym terminie – zaznacza Roman Brudziński, wiceprzewodniczący ZOK NSZZ Solidarność w JSW.

Przewodniczący uważa, że ostatni rozwój wydarzeń doprowadza do destabilizacji JSW.

- Chcemy się dowiedzieć, jaki cel mają zmiany wprowadzone w regulaminie rady nadzorczej. To chichot historii, że kiedyś protestowaliśmy i twardo domagaliśmy się odwołania jednego z prezesów spółki, a teraz występujemy w obronie innego. Trudno powiedzieć, że prezes Daniel Ozon, jest prospołeczny, ale jest otwarty i realizuje wiele inicjatyw przynoszących korzyści spółce. Nie pozwolimy na to, żeby w rezultacie jakichś prywatnych rozgrywek przyszedł do JSW polityk z mianowania, który nie ma pojęcia o węglu i zarządzaniu taką spółką - dodaje Roman Brudziński.

Spotkanie przedstawicieli reprezentatywnych organizacji związkowych JSW z Krzysztofem Tchórzewskim ma się odbyć 29 maja w Ministerstwie Energii w Warszawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest praca dla górników szukających zatrudnienia Jest praca dla górników szukających zatrudnienia

Czy JSW straci miliony złotych? Czy JSW straci miliony złotych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (82)
gość12.06.2019 14:44

do Boryniok może byś został przodowym to to zmienisz haha

gość12.06.2019 12:12

do Boryniok to może ty zostaniesz przodowym i to zmienisz haha

Boryniok12.06.2019 9:45

Borynia to jest inny zakład tutaj jest jak w obozie nic nie możesz tylko musisz robic to co zaśpiewaja a ludzie na to pozwalają bo się boją odezwać nie wspomnę o przodowych bo to jest tragedia. A co do plac i ciepłot to wina ludzi bo pozwalają na to jak by się postawili to by się kasa znalazła ale po co lepiej stekac płakać a nic nie robić PRZODOWI HAHA

Mikuś11.06.2019 22:59

Aha bo zapomniałem????
Pozdrowienia dla prawdziwych Górników ????

Mikuś11.06.2019 21:45

sztygar marcin m. Proszę nie oskarżać Mikusia i Króciaka bo my wiemy że w internecie nikt nie jest anonimowy tak jak dozór na boryni

Rp04.06.2019 17:40

Bo każda kopalnia działa na innych zasadach płacowych. Na jednej kopalni kierownictwo zależy na pozyskaniu kasy dla ludzi. Gdzie indziej wolą się nie wychylac. Im ciszej siedzisz tym dalej znajdziesz. Ludzie boją się odezwać. Powód jest prosty, kredyty.

Gal03.06.2019 23:36

Ludziska pamiętajcie że w Internecie nikt nie jest anonimowy.

Górnik03.06.2019 21:38

To prawda przodowi nie mają jaj , tylko robić przy bierac. Dlaczego na Pniówku za przybieranie w ciepłocie dostają kasę i to nie żart . Pan dyrektor twardy przyszedł z innej kopalni i teraz chce pokazać że się da bez dodatkowych kosztów. A związki nic ,siedzą i mają nas gdzieś pozdrawiam szczęść boże

Muni02.06.2019 10:51

A ty baranie do ilu dasz rade

gość02.06.2019 9:15

płaczki Boryńskie haha do trzech policzyć nie umieją

Pokaż wszystkie opinie (82)