Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
TEB
23 maja 2019

Pędziła z policją do szpitala, aby uratować męża

Pędziła z policją do szpitala, aby uratować męża

W nocy ze środy na czwartek policjanci z komisariatu w Pawłowicach i z komendy w Jastrzębiu-Zdroju pomogli kierującej, która wiozła do szpitala męża ze wstrząsem anafilaktycznym.

Dzisiejszej nocy policjanci z komisariatu w Pawłowicach zauważyli, jak zbliżający się w ich kierunku samochód osobowy wysyła do nich sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierująca nim kobieta zatrzymała się na wysokości radiowozu i poprosiła o pomoc w szybkim dostaniu się do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Nie mogła się tam dodzwonić, a jej mąż, po wzięciu leków, zaczął się dusić.

- Policjanci natychmiast włączyli sygnalizację świetlną i dźwiękową w radiowozie i ruszyli w kierunku szpitala. Dyżurny komisariatu w Pawłowicach powiadomił placówkę medyczną oraz dyżurnego z komendy w Jastrzębiu-Zdroju, że ulicami miasta przejeżdża patrol, który konwojuje samochód do szpitala. Patrol ruchu drogowego z Jastrzębia-Zdroju dołączył do konwoju, jadąc bezpośrednio za kierującą. W zaledwie kilka minut dojechali do szpitala, gdzie mężczyzna szybko został objęty opieką. W trakcie badań okazało się, że dostał on wstrząsu anafilaktycznego po zażyciu leków. Lekarze zgodnie stwierdzili, że mężczyzna dotarł do szpitala w ostatniej chwili - mówiła Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki? Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?

Kradzież w szpitalu. Policjanci zatrzymali złodzieja Kradzież w szpitalu. Policjanci zatrzymali złodzieja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
zeby25.05.2019 11:58

Seboc w Zebrzydowicach jest zespół wyjazdowy wiec nie pisz bzdur. W Cieszynie jest stacja pogotowia która obsługuje powiat,nie wiem jak z Godowem i innymi miejscowościami.

Gość zołza z zofiówki 24.05.2019 19:13

Tak trzymać dużo zdrówka dla męża ;)

Gość24.05.2019 13:39

@Znafca temató - w tym przypadku tak ,bo było to bezpośrednie zagrożenie życia. Czym innym byłoby asekuracja kobiecie rodzącej lub człowiekowi z ostrą biegunką. W tym przypadku najwyżej mogłoby się skończyć na zabrudzeniu foteli w aucie.

Erich Gołkowice24.05.2019 13:33

Mogła jechać do szpitala w swoim powiecie czyli do Pszczyny.Pozdrawiam.

Gerard24.05.2019 12:00

Brawo Policja!!! Prawidłowa postawa!

Znafca temató24.05.2019 12:00

A gdyby chcąc uratować życie męża i pędząc potrąciłaby kogoś smiertelnie? To byłoby jej to wybaczone, czy nie?

neo24.05.2019 11:14

Brawo dla Policji!

Pokaż wszystkie opinie (19)