Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
23 maja 2019

W setną rocznicę I Powstania Śląskiego - wykład

W setną rocznicę I Powstania Śląskiego - wykład
fot. ZS 2

Na 2019 rok przypada 100. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego.  Z tej okazji można wysłuchać wykładu na temat jastrzębskich powstańców.

Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w naturalny sposób kultywuje pamięć o Powstaniach Śląskich, mając za patrona przywódcę III Powstania Śląskiego.

We wtorek, 28 maja, w ZS nr 2 odbędzie się wykład, który wygłosi Jarosław Mrożkiewicz pt. „Powstania śląskie w biografiach braci Witczaków w świetle źródeł historycznych”, początek o godz. 13:30. Warto poznać jastrzębskie wątki walk o przyłączenie ziemi śląskiej do Polski.  

Udział braci Mikołaja i Józefa Witczaków, w powstaniach śląskich - które będą przedmiotem wykładu - wpisuje się w niedawno obchodzoną 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Trudno wyobrazić sobie II Rzeczpospolitą bez Górnego Śląska, jej fundamentu gospodarczego. Tym bardziej więc warto poznać przebieg wydarzeń w efekcie, których tereny naszego regionu zostały przyłączone Polski.

Organizatorem wykladu jest Stowarzyszenie "Z Korfantym w przyszlosc...". Projekt wspófinansowany ze środków Urzedu Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu

Niepodległość: "Bohaterowie Śląska" Niepodległość: "Bohaterowie Śląska"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
No nie wiem, nie wiem...28.05.2019 13:30

To kiedy wreszcie jest ten wykład i o czym? Pytam bo bym sie wybrał ale nie wiem czy zabrać ze sobą wuwuzelę.

To sem ja28.05.2019 1:32

teheran, kto ci taką krzywdę zrobił?
ty nawet nie wiesz jak bredzisz. Przez to o czym piszesz Niemcy jakie znamy znikną (jak Szwecja). Obudź się i nie czytaj tych swoich marksistowskich herezji...

Radio Teheran24.05.2019 20:08

"Od kiedy bratem Polaka jest Niemiec?"

Jesli brat wyjedzie do Niemiec, pracuje i placi podatki, nie popada w konflikt z prawem, przez 8 lat i nauczyl sie jezyka w stopniu komunikatywnym.
Jesli studiowal, da sie krocej. Podobnie, jesli zaangazowal sie w dzialalnnosc lokalnej spolecznosci (np. zostal strazakiem ochotniczym lub prowadzi jakies kursy).
Niemcy zamiast walczyc z imigrantami, ciesza sie i nagradzaja, gdy ci sie integruja.
W Niemczech manifestowanie nacjonalizmu i niecheci do innych nacji postrzegane jest jako bardzo zalosne. Rowniez dlatego, ze niemieckie kobiety, choc brzydkie, sie wyemancypowaly a mezczyzni wola Ukrainki, Chinki, Wietnamki, Iranki, kobiety z Afryki czy Indiii. Pobieraja sie w pary i tworza spoleczenstwo.
To dziala.
Sorry, ale polski nacjonalizm chcialby Europe cofnac do wieku XIX.

do emeryt24.05.2019 15:51

Od kiedy bratem Polaka jest Niemiec?

Gość24.05.2019 13:17

Fajny pomysł

Wanda Weranda24.05.2019 12:55

Ciekawe kiedy prelegent zaszczyci nas swoją obecnością podczas wykładów na uniwersytecie trzeciego wieku?

Hmm...24.05.2019 11:45

@moszczyniok...pogadaj z radiowcem,on doskonale orientuje się w tym temacie.Prelekcję Ci zrobi taką...że klękajta narody :)

Pokaż wszystkie opinie (12)