Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
24 maja 2019

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach
fot. JSW / Dawid Lach

Mobilna Ambasada promuje działalność proekologiczną zgodną z nauczaniem Kościoła Katolickiego.  W niedzielę podczas mszy świętej, została zainaugurowana jej działalność.

Elektryczny autobus Mercedes Benz/ Automet, który został użyczony Caritas Polska przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Prezes zarządu JSW Daniel Ozon przekazał symboliczny akt własności autobusu elektrycznego w październiku zeszłego roku. Teraz pojazd zawitał na Śląsk, gdzie będzie podróżować po parafiach promując wśród mieszkańców proekologiczne postawy pod hasłem „Ekologicznego Przebudzenia” - nawiązując do papieskiej encykliki Laudato Si’.

 ­- Nasze czasy stawiają nas przed problemem ratowania środowiska naturalnego, które człowiek w imię cywilizacji zniszczył i naraził. Nagle jakbyśmy się obudzili, że woda zatruta, powietrze, którym oddychamy jest zatrute, a ziemia, która nas karmi także jest zatruta. W imię cywilizacji, zupełnie resztką odpowiedzialności i instynktu samozachowawczego staramy się zachować środowisko naturalne, a właściwie trzeba je odrestaurowywać, bo śmierć tego środowiska jest naszą śmiercią - mówił podczas mszy św. inaugurującej akcję ks. prałat Bernard Czernecki.

 Mobilna Ambasada przez kilka najbliższych tygodni będzie odwiedzać kolejne parafie w regionie. JSW wpisuje się w jej proekologiczną działalność realizując wiele projektów, które mają na celu m.in. zmniejszenie ilości odpadów, także tych, które są emitowane do atmosfery, jako gazy cieplarniane.

Według planów, za 3 lata JSW będzie samowystarczalna energetycznie, dzięki energii produkowanej z gazu koksowniczego i metanu. Trwa też rozbudowa floty samochodów elektrycznych i produkcja energii z fotowoltaiki. Główny produkt Grupy Kapitałowej JSW, czyli węgiel koksowy jest też niezbędny przy produkcji samochodów elektrycznych czy wiatraków.

- Nasza odpowiedzialność, jako spółki giełdowej, która jest z tą ziemią silnie związana, nie jest tylko przed akcjonariuszami, bankami, kontrahentami czy pracownikami, ale też przed społecznością lokalną, którą chcemy wspierać.  To jest także odpowiedzialność za środowisko i przed naszymi potomnymi - podkreślał Daniel Ozon, prezes zarządu JSW.

Dowodem na ekologiczne zaangażowanie Grupy Kapitałowej jest założenie Fundacji JSW, która w swoich celach ma m.in. wspieranie ekologii. Podczas niedzielnej uroczystości Fundacja oficjalnie zainaugurowała działalność. Będzie miała za zadanie także wspieranie samorządów, zwłaszcza tych, na których terenie Jastrzębska Spółka Węglowa prowadzi działalność. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

 Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia Duży poziom absencji w JSW i spadek wydobycia

Pożar w "Zofiówce". Wycofano załogę Pożar w "Zofiówce". Wycofano załogę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
s&d szczepionkowy faszyzm28.05.2019 21:43

Obejrzyjcie sobie "Jacek Wilk (Konfederacja) przekonał Wiosnę Roberta Biedronia do węgla!".
Wodór jest przyszłością.

lokus28.05.2019 12:57

Tylko patrzeć jak kościół wlezie z kopytami do spółki.
Ksiądz-nadsztygar lub biskup-kierownik brzmi nieźle.

Remek28.05.2019 10:16

Dla inteligentnego, zdolnego do samodzielnego myślenia Polaka, któremu los naszego Państwa nie jest obojętny. nie ma większego wstydu, niż głosowanie na kandydatów Zjednoczonej Prawicy lub Konfederacji,

Ksionc biskóp28.05.2019 6:16

Gdzie aktualnie stacjonuje ten autobus? Pytam się bo, nie wiem, w którą stronę mam pokierować pielgrzymkę ;-)

Lowerboj27.05.2019 9:50

@Jo-ha--nys Pan Ozon wraz z całym sztabem swoich urzędników nie ma czasu na takie bzdety. Tu rozgrywa się osobliwa gra o tron w postaci wspierania aut elektrycznych, autobusów na wodór i dronów a nie jakiś tam węgiel

Jo-ha--nys.26.05.2019 18:05

Panie Ozon .Kiedy Kopalnia Pniówek zakupi nowe wozy do transportu kamienia i innych materiałów.Obecne wozy to szmelc.Wstyd żeby kopalnia nie posiadała ani jednego dobrego wozu.

znawca26.05.2019 16:02

Kaczystan

Złe wiadomości26.05.2019 11:01

JSW na dnie moralnym.

ja25.05.2019 22:19

żałosne

Bolek4025.05.2019 22:10

Kupcie Zakrętaki na BORYNIE
a nie wasze INNOWACJE wprowadzacie tam gdzie nie trzeba, szkoda że nie pochwalicie się że działke koło BZIE DĘBINA zlecieliście skosić firmie obcej za 35 tyś.zł.PORAŻKA...

Pokaż wszystkie opinie (55)