Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
27 maja 2019

Co z modernizacją ulicy 1 Maja?

Co z modernizacją ulicy 1 Maja?fot. Przedstawia jedną z koncepcji zmodernizowanej ul. 1 maja
fot. toprojekt.com

Trwają prace projektowe związane z przebudową ulicy 1 Maja. Powstają wielowariantowa koncepcja architektoniczna, projekt budowlany oraz wnioski na realizację inwestycji.

- Wybrana do realizacji koncepcja zakłada zmianę organizacji ruchu poprzez wprowadzenie dwóch odrębnych dwukierunkowych jezdni od ul. K.Miarki i ul.T.Kościuszki z łączącą je drogą służb uprzywilejowany w rejonie Parku Zdrojowego, wymianę nawierzchni i małej architektury oraz przebudowę sieci - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

Ważną informacją dla właścicieli posesji przylegających do ul. 1 Maja jest to, że wymiana nawierzchni będzie wykonana kompleksowo w granicach pasa drogowego tj., od elewacji budynków po południowej stronie ulicy, do istniejących ogrodzeń w północnej części drogi, w tym częściowo na zjazdach w ramach czasowego zajęcia. Nawierzchnie wewnątrz nieruchomości, na działkach budowlanych nie będą przebudowywane.

W budżecie miasta na 2019 rok zabezpieczono środki finansowe na zakończenie zadania projektowego. Na podstawie projektu budowlanego oraz kosztorysów zostaną podjęte dalsze działania w zakresie harmonogramu i montażu finansowego inwestycji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole Miasto nie sprzedaje terenu pod market. Chce budować przedszkole

Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd Łazienki III w Parku Zdrojowym zmieniają swój wygląd

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Znafca temató28.05.2019 8:20

Ta modernizacja jest bardzo potrzebna, ponieważ kiedy przechadam się po parku zdrojowym to przeszkadzają mi spaliny i ptaki. Dlatego powinno zlikwidować się w tej dzielnicy cały ruch kołowy oraz powietrzny. Dziękuję!

tik tak27.05.2019 12:53

Całą poprzednią kadencję projektowano przebudowę tej ulicy, trwały rozmowy itp. Zanosi się że kolejna będzie podobna. Przyśpieszenie prac, przewiduję na rok wyborczy do samorządów. Pani Prezydent, będzie wtedy potrzebowała waszych głosów.

Lowerboj27.05.2019 12:23

Myślę, że wizualizacja pracy to by się przydała dla każdego kandydata na nowego pracownika w jastrzębskim UM. Zanim pieniądze z naszych podatków pójdą na pensję dla takiego osobnika, to mógłby "pokazać" co potrafi.

do Podatnik27.05.2019 11:46

@Podatnik, to pierwsza i jedyna wizualizacja tego miejsca.

@Lowerboj "Czyli co, cała aleja również będzie wyłączona z ruchu kołowego, ponieważ na całej swojej szerokości zostanie zamieniona na trakt dla pieszych?" Napisałem, zainteresuj się. Nie, Piłsudskiego nie zostanie wyłączona z ruchu.

Podatnik27.05.2019 11:35

A która to już z kolei wizualizacja tego miejsca za nasze pieniądze?

Radio Teheran27.05.2019 11:00

"Czyli co, cała aleja również będzie wyłączona z ruchu kołowego, ponieważ na całej swojej szerokości zostanie zamieniona na trakt dla pieszych?"

Przeciez tak sie dzieje regularnie: pochody, biegi, korowody itp.

Lowerboj27.05.2019 9:41

@do Gość z 9:15 "podobna plan modernizacji jest na ulicy Piłsudskiego" Czyli co, cała aleja również będzie wyłączona z ruchu kołowego, ponieważ na całej swojej szerokości zostanie zamieniona na trakt dla pieszych?

Pokaż wszystkie opinie (15)